x-kom hosting

Chłodzenie Fortis 3, v2, nie działa regulacja obrotów.

Zelazny
utworzono
utworzono

Jako że mam zamiar podkręcić CPU, to pomyślałem, że warto sprawdzić czy działa PWM.

Zainstalowałem Speedfan oraz Fancontrol i zauważyłem, że regulacja nie działa.

Proszę rzućcie okiem na dwa załączniki. Chyba najpierw należy prawidłowo ustawić kontrolę fazy PWM i dopiero wtedy próbować opcji związanych z obrotami.

IMG20230429152942.jpg

IMG20230429154658.jpg

qustosz
komentarz
komentarz

Podłączone pod CPU FAN na płycie głównej? To ustawienia w BIOS-ie? Najlepsze są ustawienia w BIOS-ie. Opropgramowanie różnych firm nie musi wspierać tego wentylatora lub jest nie dopracowane.

Podaj model płyty głównej dokładny i producenta.

Zelazny
komentarz
komentarz

Tak, zdjęcia z BIOS.

Wentylator jest podłączony.

Zaczekam na termo pady, bo jednak potrzebuję także 0,5mm. Jeżeli karta graficzna po wymianie termo padów będzie działać poprawnie wtedy wrócę do tego wątku. Czekam na CS2 i nie wiem czy mi FPS-y drastycznie nie spadną na R9 290; na GO było ok.

Być może będę musiał kupić coś z RT.

Dzięki wielkie qustosz za zainteresowanie.

qustosz
komentarz
komentarz

Producentowi tej płyty głównej nadmiar opcji w BIOS-ie jeszcze nie zaszkodził? :P 

  • 3 tygodnie później...
KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 30.04.2023 o 14:55, Zelazny napisał:

Proszę rzućcie okiem na dwa załączniki. Chyba najpierw należy prawidłowo ustawić kontrolę fazy PWM i dopiero wtedy próbować opcji związanych z obrotami.

 

Ale co chcesz dokładnie zrobić? Skąd masz pewność, że regulacja PWM nie działa? Po tych zdjęciach nic nie widać, żeby coś tutaj nie działało. Z

 

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z97x-soc_forcerev_10#support-dl

 

Ściągnij sobie System Information Viewer odpal i tutaj w tym sprawdź sobie profle PWM czy tak jak chcesz to ustaw sobie manualnie. 

Przecież tutaj wszystko musi działać. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.