x-kom hosting

Spadek fps'ów przez ciemniejsze obiekty na ekranie.

kurokami
utworzono
utworzono

Siemka, odkąd kupiłem nowy monitor ( Monitor Samsung 24'' CF396 (LC24F396FHRXEN) ) zauważyłem spadek fpsów w grach gdy jest coraz ciemniej, mimo, że gra pokazuje np. 100 fpsów poruszanie myszką działa jak 30fps. Próbowałem to naprawić wieloma sposobami, czy to pod jaśnić ekran czy bawić się w głębie kolorów to jednak czułem dyskomfort gdy wszystko było ogromnie jasne. Tak samo czerń zostawia smugę podczas poruszania obiektów... to obiekty powinny zostawiać smugę na czerni a nie na odwrót. Strasznie psuje to grę jak i codzienne używanie z komputera. 

 

złącze: hdmi - hdtv

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
7 godzin temu, kurokami napisał:

Siemka, odkąd kupiłem nowy monitor ( Monitor Samsung 24'' CF396 (LC24F396FHRXEN) ) zauważyłem spadek fpsów w grach gdy jest coraz ciemniej, mimo, że gra pokazuje np. 100 fpsów

Czyli nie masz spadków fps.... Jak nowy możesz go oddać, nigdy się z czymś takim nie spotkałem a co do smużenia to czego się spodziewasz od monitora za 500zł? Zaczął bym najpierw od podłączenia go po ludzku do komputera poprzez hdmi/hdmi albo dp/dp

Edytowane przez leelareso
  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

To zjawisko, które opisujesz to OverShoot i niestety jest to cecha wolniejszych paneli. 

Jednak spróbuj podłączyć monitor kablem HDMI - HDMI do komputera. Możliwe, że jest jakiś problem z połączeniem. 

teov
komentarz
komentarz

Miałem podobnie w starszym zestawie i u mnie połączenie HDMI pomogło trochę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.