x-kom hosting

czy Modecom Volcano 750W (ZAS-MC85-SM-750-ATX-VOLCANO jest odpowiedni

wer2
utworzono
utworzono

czy Modecom Volcano 750W (ZAS-MC85-SM-750-ATX-VOLCANO jest odpowiedni dla MSI GeForce RTX 4070 Ventus 3X 12GB GDDR6X

wer2
komentarz
komentarz

@Sławomir wiem, że to nie jest dobry zasilacz po prostu ten który kupiłem przestał działać po kilku dniach, a tylko jeszcze taki mam i nie wiem czy mogę go bezpiecznie podłączyć, czy trzeba kupić coś innego.

qustosz
komentarz
komentarz

Ile ty jeszcze tematów o ten zasilacz założysz? Jakiś rekord chcesz pobić? :P W jednym nie możesz dyskutować?

wer2
komentarz
komentarz

@qustosz a założyłem jeszcze jakiś temat na ten temat na tym forum? jeśli tak to sorry, można skasować drugi, pytam o to samo na kilku forach i widać przypadkowo dodałem ten sam temat na tym samym forum, jeszcze raz sorry.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

@wer2

7 godzin temu, wer2 napisał:

wiem, że to nie jest dobry zasilacz po prostu ten który kupiłem przestał działać po kilku dniach, a tylko jeszcze taki mam i nie wiem czy mogę go bezpiecznie podłączyć, czy trzeba kupić coś innego.

 

Ten zasilacz jest ok ale pewnie stary ,do karty z tego przedzialu trzeba wziac cos nowego

  • Dobra wypowiedź 1
wer2
komentarz
komentarz

@HAKELBERY ale będzie działać bez ryzyka, że coś ulegnie zniszczeniu?

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Dostales polecony.Szukaj cos na promach corsair ,seasonic,bequite 550wat w gore

wer2
komentarz
komentarz

@HAKELBERY mam w domu tego modecoma i chce się dowiedzieć czy będzie działał z moją kartą, nie pytam o to czy mogę kupić w sklepie jakiegoś 1000w platinum.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

A jak dzisiiaj bedzie dzialać a jutro nie ? Nikt nie zna w jakiem stanie jest.Pewnie ma z 8-10lat

Ja bym nie podlaczal

wer2
komentarz
komentarz

@HAKELBERY nie oczekuję gwarancji, że będzie działał do końca świata tylko pytam czy mi nie uszkodzi innych elementów komputera. 

anioł2009
komentarz
komentarz

W zyciu volcano nie dałbym do 4070... Jak strzeli to może zabrać gpu ze sobą

wer2
komentarz
komentarz

@anioł2009 a sądzisz że może strzelić, bo to nie jest jakiś bardzo stary zasilacz

anioł2009
komentarz
komentarz

Tu nie chodzi o to czy stary czy nie ale o jego jakość i konstrukcję....Modecom nie słynie z dobrych zasilaczy a juz na pewno nie pod karty ze złaczami 12vhpwr i słynnymi rozgałęźnikami. 

Screenshot_1.thumb.png.d36536938785b39e3480ce51c83df951.png

wer2
komentarz
komentarz

@anioł2009 ale jeśli się nie mylę to 4070 ventus ma 8-pinowe złącze...

HAKELBERY
komentarz
komentarz (edytowane)

Dyktowałbym czy to ten Vulkano.

Seria 4 x12v to prehistoria rok 2008 czyli przeklejka chiefteca  CFT 14C/CS z innym malowaniem i wentylatorem RGB.

To pewnie nowsza konstrukcja a vulkano w modeconie to wysoka seria

wer2
komentarz
komentarz

@HAKELBERY masz rację w tym artykule jest napisane, że nie ma żadnego certyfikatu, a ten model ma.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Pewnie gold a stare vulcano to nieoficjalne 80+ co nie zmienia ze pewnie japońskich kondensatorów nie ma a te chinskie tajwanskie po 8-10latach napuchnięte mogą być

wer2
komentarz
komentarz

@HAKELBERY zasilacz który mam nie ma 10 lat, chyba nie zakładasz, że wszystkie kondensatory zostały zrobione w chwili premiery zasilacza.

anioł2009
komentarz
komentarz

A podłączaj...co tam...raz sie zyje... Zasilacz za 300zl do karty za ponad 3000 :E

 

modecom nie jest producentem zasilaczy... Oni robia klawiatury, obudowy a inne rzeczy rebranduja... Dlatego te 750w gold kosztuje teraz 300 zl.  

JA nigdy nie dalbym klientowi zadnego modecoma chocby miał certyfikat titanium bo chinczyki wydrukuja wszystko co "producent" zamowi. 

Tego modecoma klepie chinski SAMA, na budzetowych kondziochach teapo co w polaczeniu z 3 latami gwary ( smiech jak na golda ) daje fajny ładunek...emocji xD Dodam ze losowo w tych jednostkach brakowalo fabrycznie warystora i rezystora co powodowalo problemy z zasilaniem.

 

Z rebrandowanych zasilaczy juz wolalbym wpakowac Kruxa Generator...przynajmniej on jest zrobiony na dobrej i zaufanej przez duzych producentow platformie CWT

  • Dobra wypowiedź 1
wer2
komentarz
komentarz

@anioł2009 dzięki za odpowiedź, wiem że to nie jest dobry wybór ale chciałbym wiedzieć czy mi to może coś uszkodzić np. kartę graficzną.

anioł2009
komentarz
komentarz

No więc odpowiadam - może.

wer2
komentarz
komentarz

@anioł2009 ok dzięki za odpowiedź

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.