x-kom hosting

Problem z grami po przejściu na windowsa 11

Aidenex
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z wydajnością w grach odkąd przesiadłem się na windowsa 11. Chciałbym na nim zostać, dlatego proszę o pomoc. Wydajność wygląda następująco:

 

(wszystkie gry mają takie same ustawienia w grze jak na windowsie 10)
Valheim - działa tak samo jak na windowsie 10
Fortnite - na początku działa tak samo, ale czasami mam po 10-20 fps'ów i tak zostaje
Minecraft - z shaderami mam 40 fps'ów, gdzie na windowsie 10 miałem ok. 90 fps'ów. Bez shaderów mam 100 fps'ów, na windowsie 10 miałem ok. 250 fps'ów


Oglądałem i czytałem poradniki na temat wydajności w windowsie 11. Zmieniałem wartości w edytorze rejestru, wyczyściłem kompa z niepotrzebnych plików, wyłączyłem tryb gry i windows defendera (korzystam z innego antywirusa), wyłączyłem niepotrzebne programy działające w tle i włączające się przy starcie systemu. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś pomógłby mi z tym problemem.

 

Pragnę jeszcze podkreślić iż zmieniałem ustawienia w UEFI, ponieważ nie mogłem odpalić jednej gry. Może problem leży w nim?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
21 godzin temu, Aidenex napisał:

Pragnę jeszcze podkreślić iż zmieniałem ustawienia w UEFI, ponieważ nie mogłem odpalić jednej gry. Może problem leży w nim?

Jakie ustawienia zmieniłeś? Jaka gra wcześniej nie dawała się uruchomić?

Aidenex
komentarz
komentarz (edytowane)

@FrogsterPL Podaję opcję przy których coś mogłem zmieniać, było to jakiś czas temu więc do większości nie pamiętam, czy ruszałem, ale podaję w razie czego ustawienia jakie są aktualnie. Gra, która wcześniej nie chciała się uruchomić to Valorant, gdy zobaczyłem problem to było związane z modemem tpm.
CPU Ratio Apply Mode [All Core] - nie pamiętam, czy to zmieniałem
Windows 10 WHQL Support [włączyłem]
MSI Fast Boot [wyłączone] - nie pamiętam, czy zmieniałem to
Fast Boot [wyłączone] - nie pamiętam, czy zmieniałem
Secure Boot [włączone] - nie pamiętam, czy zmieniałem
Secure Boot Mode [standart] 
 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.