x-kom hosting

Tablety na uczelnie - do 1000 zł

_Gaśka_77
utworzono
utworzono (edytowane)

Ostatnio kupiłam sobie nowego laptopa do gier, jednak jest to zbyt drogi sprzęt, żeby go zabrać na uczelnie. Wpadłam więc na pomysł, żeby kupić tableta do pracy na uczelni. 

 

Myślałam o czymś z Lenovo, ponieważ kupiłam laptopa tej marki i jak na razie sprawuje się świetnie. Czy takie coś jest warte w ogóle rozpatrywania?

LENOVO Tab M10 Plus TB-X606F 10.3" 4/128 GB Wi-Fi Szary Tablet - niskie ceny i opinie w Media Expert

LENOVO Tab M10 Plus TB-X606F 10.3" 4/128 GB Wi-Fi Szary Tablet - niskie ceny i opinie w Media Expert

Lenovo Tab M10 Plus P22T/4GB/128GB/Android Pie WiFi FHD - Tablety 10" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

 Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez _Gaśka_77

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

@_Gaśka_77 Nie wiem jak długo planujesz korzystać z tego sprzętu, ale sugerowałbym skupić się na modelach z nowszym systemem operacyjnym. Te, które wkleiłaś, mają Androida 9 - podczas gdy najnowszą dostępną wersją jest 12, więc szukałbym właśnie sprzętów z Androidem 12, ewentualnie 11. Mniejsze ryzyko, że jakiś potrzebny program przestanie działać, no i przy okazji gwarancja, że model sprzętu jest ciut nowszy. RAM-u powinno być chociaż te 4 GB, ale z tego co widzę, wskazane przez Ciebie modele spełniają ten warunek.

 

Jeśli zależy Ci na 128 GB wbudowanej pamięci, to znalazłem takie coś (przy czym zaznaczam, że nie miałem z tym tabletem do czynienia - polecam poczekać, czy po mnie ktoś potwierdzi że to sprzęt warty zainteresowania lub nie):

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/tablety-i-e-booki/tablety/tablet-lenovo-tab-m10-plus-tb125fu-10-61-4-128gb-wi-fi-szary (do jutra włącznie promocja, 200 zł taniej po wpisaniu kodu)

 

Wybór byłby większy jeśli wystarczyłoby 64 GB wbudowanej pamięci - poza tym wiele modeli ma czytniki kart pamięci.

 

 

Edytowane przez FrogsterPL
_Gaśka_77
komentarz
komentarz

@FrogsterPL A możesz zaproponować jakiś z 64 GB? Kompletnie nie znam się na tabletach, w życiu żadnego nie miałam 

_Gaśka_77
komentarz
komentarz (edytowane)

Ewentualnie takie coś znalazłam, a jestem w stanie dać jeszcze to +500 zł

LENOVO Tab P11 2 gen. TB350FU 11.5" 6/128 GB Wi-Fi Szary + Rysik Tablet - niskie ceny i opinie w Media Expert

 

Albo coś takiego z Samsunga.

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2022 10.4", 4+64GB Wi-Fi SM-P613 (niebieski) - Opinie, Cena - RTV EURO AGD

Nie wiem tylko czy Samsungi są dobre. Miałam raz telefon i się zraziłam

 

Planuję jeszcze dokupić do tego etui z klawiaturą

Edytowane przez _Gaśka_77
  • 2 tygodnie później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz

@_Gaśka_77 Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że odezwie się ktoś bardziej obeznany w temacie tabletów, ale skoro nie... Wybacz, że musiałaś czekać.

 

Samsung to generalnie dobra marka, ALE w przypadku telefonów często powtarzają się głosy, żeby unikać modeli niższych serii i trzymać się tych lepszych - nie zdziwiłbym się, gdyby w przypadku tabletów było podobnie.

 

Moim zdaniem dobrze prezentuje się ten Lenovo którego wkleiłaś wyżej - 6 GB RAM i Android 12 powinny zagwarantować, że sprzęt będzie "używalny" dość długo, a rysik to znakomite uzupełnienie, można sobie wygodnie robić notatki. W opisie co prawda napisali o 64 GB pamięci wbudowanej, ale raczej ma - tak jak w specyfikacji i w tytule oferty - 128 GB. To byłby bardzo dziwny tablet, gdyby miał 6 GB RAM i tylko 64 GB pamięci wbudowanej. W każdym razie ma też czytnik kart pamięci, więc fajnie.

 

Ale teraz jedna ważna uwaga: ten Lenovo (Samsunga nie sprawdzałem) nie ma modemu, ma tylko moduł WiFi. Nie jestem w 100% pewien (jak mówię, tablety i telefonia komórkowa to nie moja działka), ale WYDAJE MI SIĘ, że oznacza to, iż mógłby się łączyć z internetem WYŁĄCZNIE przez WiFi - chyba że dokupiłabyś modem 3G lub 4G/LTE (lepiej ten drugi) podłączany do złącza USB-C tabletu. Tyle teorii, bo w praktyce modemy zewnętrzne mają zwykle złącza USB-A (te klasyczne) - a takiego tablet nie ma. Czyli zostałabyś z samym WiFi.

 

Istnieje tez ten model Lenovo z modemem 4G, ale jest o kilkaset złotych droższy - i trudno dostępny.

 

JEŚLI uważasz, że samo WiFi Ci wystarczy - to Lenovo jak najbardziej mogłoby być. Jeśli chciałabyś mieć też zwykłą łączność, bez polegania na, że tak to ujmę, infrastrukturze krótkiego zasięgu, to trzeba wybrać model z modemem.

 

Z oferty MediaExpert mogłoby to na przykład być takie Lenovo: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/tablety-i-e-booki/tablety/tablet-lenovo-tab-m10-plus-3-gen-tb128xu-10-61-4-128gb-lte-wifi-szary - co prawda mniej RAM-u, ale nadal OK, no i Android 12. I zostaje trochę kasy na rysik, jeśli byś go potrzebowała. Niestety to na tyle świeży sprzęt, że nie bardzo są jakieś opinie na jego temat.

 

Z urządzeń z Androidem 11 (nadal OK) można rozważyć tego Samsunga, opinie ma dobre: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/tablety-i-e-booki/tablety/tablet-samsung-galaxy-tab-a8-10-5-4-128-gb-lte-wi-fi-szary

To też model z modemem - wersja bez modemu jest tańsza o 200 zł.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.