x-kom hosting

Wysoki ping

Kamil S
utworzono
utworzono

Hejka mam problem z pingiem, kupiłem nowy komputer z płyta gówną która ma wbudowane wi fi a dokładnie tą https://www.x-kom.pl/p/1079826-plyta-glowna-socket-am5-asrock-b650e-pg-riptide-wifi.html ping mi strasznie skacze od 80nawet do 300 ale te 120-150 to jest praktycznie stałe, laptop w tym samym miejscu stał co komputer i było 30-50 pingu, sterowniki mam zaaktualizowane 

leelareso
komentarz
komentarz

Pierwsza zasada niskiego pingu- NIC NIE ZASTĄPI DOBREGO KABELKA =), a co do pingu to kompa masz w wielkiej blaszanej puszce, też możesz spróbować zmienić pasmo w routerze na inne, może to też być wina samej płyty z badziewnym modułem wifi.

qustosz
komentarz
komentarz

Z jakim routerem się łączysz? Podaj producenta i dokładny model lub link do routera.

 

Słabo widac na stronie Asrocka, na zdjęciach, ale ten moduł WiFi 6E wygląda jak najnoweszy moduł taki od Intela. Tyle, ze trzeba miec router minimum z Wi-Fi 6, zeby coś z tej karty w tym standardzie wyciągnąć. Nie zmienia to faktu, ze do grania tylko kabelek.

Kamil S
komentarz
komentarz

@qustosz Taki mam ruter Huawei EG8245H  pasmo 2,4GHZ. Od zawsze z wi fi korzystam tylko, że miałem laptopa i wszystko git było.

Ogólnie dziwne coś zaobserwowałem. Jak w konfiguracji karty sieciowej mam ustawione na 802.11ax to mam pobieranie ~70 Mb/s ale ping właśnie 120-150, a jak przełączę na 802.11a/b/g to znowu ping jest w granicach 50 a od czasu do czasu skoczy do 300, ale pobieranie mam ~10Mb/s.

 

A jeszcze w laptopie zauważyłem, że przy karcie sieciowej wi fi jest napisane 160MHz a tu w kompie 80MHz.

qustosz
komentarz
komentarz

Ten router to straszne badziewie bez Wi-Fi 5 (5Ghz) do tego w internecie mnóstwo narzekań na niego i właśnie na Ping. UPC daje go widzę jeszcze.

Kamil S
komentarz
komentarz

@qustosz Ja mam neta od lokalnego dostawcy i dostałem od niego ten ruter. To co mi radzisz? Iśc do niego o zapytać się czy mogę zmieć na swój jakś lepszy z wi fi 6? czy spróbować kupić ten wzmacniacz i kablem podłączyć? Ale ogólnie stąd to wszystko, że mam za świeżą kartę sieciową w stosunku do rutera? czy o co tu chodzi, że w laptopie wszystko git jest z netem? Nie ogarniam tego, serio.

qustosz
komentarz
komentarz

Zapytaj czy możesz swój podłączyć lub czy moze ci na tym wyłączyć wi-fi i ustawić w tryb Mostka (Bridge mode) i wtedy swój, lepszy, podpinasz do tego i ten robi tylko za tzw modem wtedy w trybie mostka.

  • 2 tygodnie później...
Kamil S
komentarz
komentarz

Okej tak zrobię, ale tak z ciekawości ten access point co wyżej podałem coś by pomogło? 

qustosz
komentarz
komentarz

@Kamil S Ping po Wi-Fi zawsze będzie gorszy, szczególnie na tanich routerach i sprzętach sieciowych, a nawrót na drogim to musi być porządna karta sieciowa Wi-Fi, porządny router i dobrze skonfigurowany. Nic nie zastąpi kabla sieciowego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.