x-kom hosting

Komputer nie pokazuje obrazu

wojakyt14
utworzono
utworzono

Witam, mam problem, komputer przestał działać prawidłowo.

Wczoraj uśpiłem komputer i wszystko działało jak należy, ale jak dzisiaj chciałem pograć to odpaliłem komputer, ale nie pokazuje mi sie obraz, klawiatura i myszka się nie świecą, ale komputer chodzi. Wyjmowałem, czyściłem karte graficzną, RAMY, sprawdzałem czy wszystko jest podpięte jak należy, niestety bez skutku. Moje podejrzenia są na płyte główną, że mogło sie jej coś stać, czy to np. Możliwe że bateria od BIOSU sie rozładowała ? Prosze o doradzenie. Pozdrawiam

FrogsterPL
komentarz
komentarz

@wojakyt14 Osobiście nie sądzę, by winowajcą była ta bateria, ale z drugiej strony - ona kosztuje grosze, więc dla świętego spokoju można ją wymienić, awarie komputerów nie zawsze mają jakieś logiczne przyczyny.

 

Podaj proszę konfigurację swojego komputera wraz z zasilaczem.

 

Jeśli Twój komputer ma też zintegrowaną kartę graficzną, to czy próbowałeś z niej skorzystać (wyjąć tę osobną i włączyć peceta na zintegrowanej)?

wojakyt14
komentarz
komentarz (edytowane)

@FrogsterPL Moge dodac ze, podczas skladania komputera od nowa znalazlem glosniczek ten do plyty glownej od BIOS beep code

 

przy wlaczeniu notorycznie pipcze, po kilkunastu sekundach 3 dluzsze pipnięcia. Moze to cos da, specyfikacji niestety nie znam bo kupilem ten kompiter z rok temu i nawet nie interesowalem sie specyfikacja, gralem tylko w jedna mniej wymagajaca gierke

FrogsterPL
komentarz
komentarz

@wojakyt14 Markę i model płyty odczytasz bezpośrednio z niej - największe napisy na niej to zapewne będzie marka i model. Możesz też zrobić zdjęcia i wrzucić je na forum.

 

Ale skoro pipcze, to bardzo dobrze, bo może nam to pomóc znaleźć usterkę. Marki i modelu płyty głównej potrzebujemy do tego, żeby sprawdzić, jakiego typu BIOS/UEFI tam jest - każdy rodzaj ma bowiem inne kody błędów (głośniczek pika inną liczbę razy zależnie od problemu).

wojakyt14
komentarz
komentarz

@FrogsterPL jutro jak wroce do domu, zrobie zdjecia plyty i wysle

FrogsterPL
komentarz
komentarz

@wojakyt14 OK, czekamy. :)

wojakyt14
komentarz
komentarz
FrogsterPL
komentarz
komentarz

@wojakyt14 Ta płyta główna ma BIOS firmy AMI. Dobrze rozumiem, że najpierw masz długie pipnięcie, a potem 3 krótkie? Jeśli tak, to problemem może być pamięć RAM - warto sprawdzić czy jest dobrze zamontowana.

wojakyt14
komentarz
komentarz

@FrogsterPL 

najpierw pika duzo razy (ok. 15-20 razy) pozniej 3 piknięcia (odrobine dluzsze) 

tez podejrzewalem problem z ramem, odpinalem je i dalej to samo, mam jeszczcze jeden pomysl i nie wiem czy to zrobic, bo moze to wina jednej kostki ram (mam 2) i mysle zeby odpiac jedna i zeby tylko na jednej dzialal, tylko czy to moze tak dzialac komputer(ze na jednej kosci ram)?

wojakyt14
komentarz
komentarz (edytowane)

@FrogsterPL 

dobra pospieszylem sie, wypiaem kostke ram ktora podejrzewalem, mam ustawienia biosu bo wczesniej wypinalem baterie od biosu i mam cos takiego, co mam zrobic

IMG_3313.jpeg

wojakyt14
komentarz
komentarz

Dobra poradzilem sobie, problem zażegnany. Wniosek: kostka ram sie zwaliła. @FrogsterPL dziękuje za pomoc ; )

FrogsterPL
komentarz
komentarz

@wojakyt14 Wybacz że nie odpisywałem ale miałem wycieczkę z dzieckiem do lekarza ;) Dobrze, że się udało. Pytanie tylko, czy to na pewno sama kostka RAM, czy gniazdo w płycie głównej uległo awarii?

  • Dziękuję 1
wojakyt14
komentarz
komentarz

@FrogsterPL nie ma problemu, wlasnie nie wiem czy gniazdo czy ram ale raczej ram

FrogsterPL
komentarz
komentarz

@wojakyt14 Jeśli chce Ci się dalej bawić, to moduł RAM-u który jest na pewno sprawny przełóż do drugiego gniazda i sprawdź czy nadal komputer będzie odpalać. I oczywiście możesz potem wyjąć sprawny moduł i we wszystkich gniazdach przetestować ten prawdopodobnie wadliwy moduł.

wojakyt14
komentarz
komentarz

@FrogsterPL tak wlasnie zrobie zanim kupie wiecej ramu

mam teraz 2 sloty w plycie glownej i uzywam aktualnie jedej, i jest go za malo 

 

wojakyt14
komentarz
komentarz

@FrogsterPL  tak jak myslalem, wina kostki ram, kupilem nowa i dziala

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.