x-kom hosting

Komputer pod gry i zabawy w Unreal Engine, 4000-5000zł

Hellvard
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie. Chciałbym wymienić mojego mocno już leciwego kompa. Niestety raczej nie będę mógł sobie pozwolić na jednorazowy zakup, dlatego, jeśli to możliwe, chciałbym stopniowo ulepszać mój aktualny sprzęt, czyli:

 

Płyta główna ASRock B75 Pro3-M Intel B75

Intel Core i7-3770

GPU AMD Radeon RX 580 8GB

Pamięć RAM 2x Corsair Vengeance, DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL10

Dysk SSD HyperX 120 GB 2.5" SATA II SATA III (SH103S3/120G)

Dysk twardy Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

Obudowa Zalman Z3 Plus

Monitor BenQ senseye 3 LED

 

Proszę o poradę, od jakich podzespołów zacząć wymianę, żeby dało się nadal korzystać z aktualnego setu, a kupowane "na raty" podzespoły nie kurzyły się kilka miesięcy w oczekiwaniu na kupno reszty ;) O ile rzecz jasna, da się to jakoś pogodzić. 

KillaHill
komentarz
komentarz

Za 5070 zł masz połączenie Ryzen 5 5600 + RTX 4070 

https://proline.pl/koszyk/bb0be18a

 

To co masz po prostu na sprzedaż, choć jakbyś tutaj dodał trochę do budżetu, to można myśleć o bardziej wielowątkowych procesorach pod UE w postaci albo 5700X czy też i5-13400F/i5-13500 na B760 od Intela. 

 

Tutaj masz akurat test Ryzen 5 5600 + RTX 4070 i stąd też konfig

 

 

Hellvard
komentarz
komentarz (edytowane)

Wygląda nieźle, rozważę ten zestaw :) A gdybym chciał dorzucić jeszcze, powiedzmy, 500zł, to znalazłby się do tego jakiś tani, a dobry monitor? ;) 

  • 4 tygodnie później...
Hellvard
komentarz
komentarz

Spojrzałem sobie ponownie na tę ofertę z proline po jakimś czasie, porównując ceny z różnych sklepów i jedna rzecz zdaje mi się nie zgadzać, ale nie wiem, może się nie znam ;) RAM dołączony do tego koszyka to DDR4 3600MHz, natomiast rodzaj obsługiwanej pamięci procesora to DDR4-3200.

Sławomir
komentarz
komentarz

To nic. Żaden procesor nie ma tak napisane.

Ważne że płyta główna obsługuje takie prędkości.

Hellvard
komentarz
komentarz

Dzięki za doinformowanie :) A jaka jest różnica w wydajności procesorów z 16 i 32mb pamięci podręcznej?

Sławomir
komentarz
komentarz

Taka jak na filmie wyżej. Im więcej tej pamięci, tym lepsze osiągi w grach (przeważnie) stąd powstały procesory typu r7 5800x3d, r7 7800x3d, r9 7950x3d.

Te procesory mają po 100mb+ pamięci podręcznej, i kręcą najwięcej FPS.

Hellvard
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze jedno, w zestawie zaproponowanym przez kolegę KillaHill znajduje się zasilacz o mocy 500W, natomiast w specyfikacji karty graficznej napisano, że rekomendowana moc zasilacza to 600W. Nie za słaby ten Seasonic S12III?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.