x-kom hosting

Samsung Evo 990 Pro - głośno pracuje (czy to normalne?)

Zaket
utworzono
utworzono

Kupiłem ostatnio dysk ten dysk i wydaje mi się, że pracuje głośniej niż powinien.
Czy może to normalne?

qustosz
komentarz
komentarz

To nie dysk tylko cewki piszczą w karcie graficznej, w wentylatorze na CPU, w zasilaczu.

 

Podaj pełną specyfikacje komputera. Dysk chyba nie ma cewek i nigdy się nie spotkałem, żeby SSD jakikolwiek piszczał bo to działą podobnie jak pendrive czy np. karta pamięci microSD.

Zelazny
komentarz
komentarz

Niech kolega przybliży ucho do zasilacza.

Zaket
komentarz
komentarz

że niby to zasilacz? Nie wydaje mi się, bo dźwięk był bliżej pompy od AIO lub SSD.

GPU wypięte było, więc nie istotne 

i7-13gen K 
Gigabyte aorius elite ax 
trident z ddr 5 
deepcool lt720

qustosz
komentarz
komentarz

Zasilacz jaki masz?

 

Ja miałęm zasilacz SillentiumPC FM2 650W i nie dośc, że tyrkotał to jak w nim na chwile palcem zatrzymałęm wentylator pisk był takli sam jak u ciebie i to samo w tym co link niżej. Po oddawałęm oba i kupiłem be quiet z sygnaturki i błoga cisza w komputerze.

 

https://www.x-kom.pl/p/662277-zasilacz-do-komputera-thermaltake-toughpower-gf-650w-80-plus-gold.html

Zaket
komentarz
komentarz

 Gigabyte UD850GM PG5 850W ATX 3.0

qustosz
komentarz
komentarz

Jak masz smartfona z androidem, odpal dyktafon. Nim nagraj hałąs z obudowy trzymając go przy zasilaczu i odsłuchaj :) 

Zaket
komentarz
komentarz

Ja już nic nie wiem. Tyle h walczę z tym nowym buildem.

Wyciągnę zasilacz za budę i sprawdzę z boku, bo jak wszystko jest tak blisko to sam juz nie wiem.

Zaket
komentarz
komentarz

Faktycznie... jak wyciągnąłem z budy ten zasilacz to słychać jasno.
Zasilacz do wymiany. 
Od razu spytam co do 850W-1000W w dobrej cenie.

Zaket
komentarz
komentarz

Zasilacz to jedno, ale wywaliłem go z budy i dalej coś daje średnio przyjemny dźwięk (zasilacz jest poza budą na nagraniu i wiatrak stoi). 
Nagranie wykonane, gdy komputer jest na pulpicie i nic nie robię.

Wiem, że może narzekam, ale lubię zrobić raz, a porządnie.

Dźwięk przypomina trochę prace dysku talerzowego.

ps. dźwięk nie znika po wyłączeniu pompy, ani jakiegokolwiek wiatraka

qustosz
komentarz
komentarz

Już jesteś przewrażliwiony moim zdaniem. Wyjdź na dwór, wypij piwko i się wyluzuj :D Jak tam lubisz :D Chuczą wiatraki, nie da się, zeby nie chuczały wcale, aczkolwiek te wiatraki w budzie są podpięte tylko pod zasilacz?? Nie mają złącza PWM 4-pin pod płyte główną, zeby BIOS regulował obroty?

Zaket
komentarz
komentarz

Pod płytę z PWM oczywiście

qustosz
komentarz
komentarz

To git. U mnie cichutko chodzą dzięki Asus Q-Fan :) 

Zaket
komentarz
komentarz

Ale nawet jak wyłączę wszystkie wentylatory to coś hałasuje trochę. Jak ssd, ale nigdy nie słyszałem o głośnym ssd.
Trochę przypomina to 

 

Ale to nie moje 1 ssd na m2 i nigdy tak nie miałem, więc to była ostatnia rzecz, która miałem na myśli 

qustosz
komentarz
komentarz

W jakąś kieszeń wsadził ten dysk SSD, nie wiadomo jaką. Ja miałęm różne SSD i nigdy czegoś takiego nie słyszałem nawet na tych w SATA.

Zaket
komentarz
komentarz

Pytanie tylko czy to egzemplarz czy norma.

 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

No, dziwne. Mam Samsunga M.2 NVMe i działa bezgłośnie, ale to co mnie zaciekawiło to ten adapter. Co to za ustrojstwo?

Jak się łączy z płytą, gdzie go się wpina? To na kablu?

 

 

 

W tej chwili mam adapter dla M.2 wpięty w złącze PCIEX8. Mam jeszcze wolne złącze PCIEX4 i moje pytanko to: czy warto kupić adapter i dysk M.2? Nie ma sensu pakować NVMe.

Moja płyta ma złącze SATAExpress i max szybkość to 10Gb/s.

Jest jakiś adapter dzięki któremu mógłbym podłączyć dysk NWMe, choć NVMe to chyba max 16Gb/s.

Z tego co wiem interfejs SATAExpress powstał i nigdy nie został wykorzystany...

Zaket
komentarz
komentarz

To jest po prostu radiator. Wchodzi w ten sam port. 
Ogólnie zasilacz robił głównie hałas, a ja byłem zmęczony po całym dniu i już ładowarkę od telefonu z quick charge w sypialni słyszałem xD
Kupiłem be quiet plat + więc może będzie lepiej

 

qustosz
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Zaket napisał:

ja byłem zmęczony po całym dniu i już ładowarkę od telefonu z quick charge w sypialni słyszałem xD

Siła umysłu. Naćpałeś go tym hałąsemn i wszedzie go słyszałeś podświadomie :D 

3 godziny temu, Zaket napisał:

Kupiłem be quiet plat + więc może będzie lepiej

Co kupiłes? :P Co to be quiet plat+ jest?

Zaket
komentarz
komentarz

be quiet! Straight Power 11 Platinum 850W

qustosz
komentarz
komentarz

Jest cichy? :D 

Zaket
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc jakość wykonania i kultura pracy na innym poziomie.. warto wydać 200 zł więcej jak masz kompa co stoi na biurku i pełni tez funkcje estetyczną. 
Już nigdy nie zaoszczędzę na tym...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.