x-kom hosting

Podświetlenie RGB w wentylatorach

Krzysiek1990
utworzono
utworzono

Witam grupowiczów, mam problem z podświetleniem wentylatorów rgb. 

Posiadam obudowe Darkflash DK351 z czterema wentylatorami darkflash CL6. Wentylatory posiadaja zailanie molex oraz koncówke rgb 3 pin. W płycie głownej  ( MSI X299 raider ) mam wejscie JLED1 ( 4 pin ) 

Czy ktos mi poradzi jak mam to podpiąć, szukam róznego rodzaju kontrolerów, przejsciówek ale nie ogarniam tego. w załączniku podsyłam zdjęcie koncówki wentylatorów odpowiadającej za podświetlenie, oraz kontrolerem, którym sie próbowałem wspomagać. Z góry gorąco dziękuje za pomoc 

Zrzut ekranu 2023-04-22 190942.png

Zrzut ekranu 2023-04-22 1910460.png

Zrzut ekranu 2023-04-22 1911220.png

qustosz
komentarz
komentarz

3-pin to ARGB czyli LED sterowany przez płytę główną.

Molex to wtyczka do starszych dyskó HDD i napędów optycznych wtedy LED-ami steruje obudowa, albo wcale i po prostu się świeci.

4-pin na płycie głównej to najczęściej dlka CPU i chassis czyli dla wentylatoró w obudowie do sterowania ich obrotami.

 

Według mnie r-pin podłaczasz w chassis fan na płycie głónej, a molex w kabel molex od zasilacza. 4-pin do sterowania obrotami PWM, a molex do LEDów.

Krzysiek1990
komentarz
komentarz

Witam. Molex jest podłączony i wentylatory się kręcą ale nie świecą. Następny kabel jaki idzie z wentylatorów to wejście 3-pin i reset aby były sterowane z obudowy. Z wentylatorów nie wychodzi żaden kabel 4-pin. 

qustosz
komentarz
komentarz

Podaj co to za obudowa, albo daj link do niej ze strony producenta. :) 

Krzysiek1990
komentarz
qustosz
komentarz
komentarz

W instrukcji do obudowy nie ma napisane, narysowane jak podłączyć?

Krzysiek1990
komentarz
komentarz

Niestety nie. Wentylatory są rozmieszczone w obudowie i podpięte do siebie złączami molex. Wychodzi jedynie te złącze 3 pin które pokazałem na zdjęciu w pierwszym poście. Pozdrawiam 

qustosz
komentarz
komentarz

To złącze 3-pin ARGB. Nie zauważyłem wcześniej :) 

Krzysiek1990
komentarz
komentarz (edytowane)

A wiec co potrzebuje aby to podpiąć i świeciło? :D bo na dzień dzisiejszy tylko się kręcą a kontroler, który pokazałem w pierwszym poście nie zadziałał 

Zamówiłem dziś takiego: https://allegro.pl/oferta/gelid-kontroler-argb-gelid-amber5-d-rgb-pilot-10868858791?utm_source=notification&utm_medium=cartWithPayment&utm_campaign=cef7b135-c856-4150-84eb-687c2d87cdd6&snapshot=MjAyMy0wNC0yM1QxMTo1Mzo0Ni4wMjA4OTRaO2J1eWVyO2QxM2YxODQxMTkyOGU4ZTQzMDFiMjFjY2JmMjFkNjA5YjdhYTlhNmUyY2Q3YzM0ZjJmMjdiZWQwYzAwM2YyYjA%3D

Edytowane przez Krzysiek1990
qustosz
komentarz
komentarz

Musisz mieć płytę główną z obsługą ARGB.

 

Moja z sygnaturki ma :) 

 

ARGB - Aura RGB

 

Zaznaczyłem :)

 

image.thumb.png.69c174a63dfe41e4967d49950f6e0f4d.png

Krzysiek1990
komentarz
komentarz

A bez tego nie da rady ?

qustosz
komentarz
komentarz

Nie.RGB działa po zasilaniu SATA lub Molex, a ARGB ma swoje 3-pin.

 

Aura RGB to chyba patent Asusa bo google nie wyszukało innych producentów płyt głównych z tym.

Krzysiek1990
komentarz
komentarz

Nie wiem jak to zrobiłem ale działa :D na prawdę nie wiem jak to się stało. 

B6AA9C6E-7D96-4BFD-8170-84D31E6E8122.jpeg

qustosz
komentarz
komentarz

Gdzieś to 3-pin podłączyłeś czy jak? :D 

Krzysiek1990
komentarz
komentarz

Nigdzie właśnie je nie podłączyłem. Podłączyłem chłodzenie wodne z wentylatorem rgb. Wentylator z chłodzenia pod pwm a podświetlenie z chłodzenia pod kontroler, który pokazałem na samym początku i działa. Kurde a już ręce rozłożyłem a tu taka niespodzianka :D

qustosz
komentarz
komentarz

Przynajmniej wiesz do czego to 3-pin :D 

  • 1 miesiąc później...
adijedi
komentarz
komentarz

hej, mam dokładnie taki sam problem, mógłbyś podpowiedzieć jak podłączyć podświetlenie wentylatorów. W zestawie mam darkflash dk351,

4 wentylatory CL6 i płyta główna gigabyte b450 sh2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.