x-kom hosting

Nowy dysk na gry do pc

Krystoxz2
utworzono
utworzono

Witam,

Szukam dysku do mojego komputera, główne przeznaczenie do gier, filmów najlepiej, żeby miał od 1 do 2 TB, nie orientuje się zbytnio w parametrach dysków stąd pytanie.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, ponieważ moja płyta ma cztery wyjścia serial ATA III a nie wiem ilu calowe dyski będą pasować mi w obudowie. Obudowa Irid 300, płyta Asus h510m-a, podaje bo chce mieć pewność że dysk będzie pasował czy coś. Budżet-najlepiej jak najtaniej, lecz nie jakiś dysk bombowy z IIwś.

 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

SSD, HDD?

 

 

 

 

YYYYYYY.jpg

Krystoxz2
komentarz
komentarz

Jak można SSD to SSD

 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Wstawiłem grafikę, pochodzi ze specyfikacji twojej obudowy.

Masz trzy zatoki dla dysków 3,5" oraz dwie dla 2,5".

 

Jak masz mało gier to kup jakiegoś Cruciala MX500 np.

https://uk.crucial.com/ssd/mx500/ct1000mx500ssd1

 

 

Krystoxz2
komentarz
komentarz

Dzięki. Jeszcze pytanie odnośnie przenoszenia z jednego dysku na drugi gier czy jest taka opcja czy trzeba wszystkie przeinstalowac?

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm, szczerze to nie wiem, bo nigdy tego nie robiłem. Chodzi ci o Steam? Obstawiam, że gry musisz zainstalować ponownie na nowym dysku, ewentualnie, zachować pliki z zapisem stanu gry.

Krystoxz2
komentarz
komentarz

Tak ze steama i innych platform ale to już najmniejszy problem najwyżej zainstaluje jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Zelazny
komentarz
komentarz

Proszę bardzo. :)

qustosz
komentarz
komentarz

W steam i EA app podobno jest opcja przenoszenia, aczkolwiek chrześniak mówił, ze i tak kończy sie problemem jakimś i lepiej pobrać od nowa i zainstalowac.

  • 2 tygodnie później...
Crims
komentarz
komentarz (edytowane)

W steam pokazujesz gdzie masz gry zainstalowane i sam sobie sprawdzi czy jest wszystko ok.

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

Lepiej coś pod slot M.2, będzie szybszy niż SATA.

Kioxia G2 1TB jeden z tańszych dysków posiadających DRAM.

Krystoxz2
komentarz
komentarz

Miałem tylko jeden slot na M2 i wsadziłem tam 500 GB jak składałem kompa 

Mogeto
komentarz
komentarz

To możesz zrobić tak, że Crucial MX500 SATA na system, a dysk M2 pod gry (o ile jest to jakiś przyzwoity model).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.