x-kom hosting

Brak WiFi

dziordzio97
utworzono
utworzono

Wczoraj w nowym laptopie zainstalowałem Windows 11 - problem z wifi a właściwie jego brak.. po kilku godzinach walki z różnymi rozwiązaniami poprzez wiersz poleceń i przestawianiu wszystkiego w ustawieniach poległem.. dzisiaj zainstalowałem Windows 10 z myślą że tutaj wszystko będzie działać ale się przeliczyłem i problem jest ten sam

 

jakieś porady? Już mi ręce opadają..

dziordzio97
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasiadam do ponownej zabawy..

tak robiłem, przy tej pierwszej propozycji to ja nawet tych ikon hotspotu i wifi nie mam jak na załączniku

 

nie robiłem jedynie z usuwaniem sterowników karty sieciowej bo jak ma system potem pobrać skoro nie ma połączenia z internetem

8B2FBC3B-4952-4C1A-A01F-6CFC265FD70A.jpeg

Edytowane przez dziordzio97
qustosz
komentarz
komentarz

Manadżer urządzeń czy karta wi-fi ma wgrane sterowniki? Nie dowszystkich kart Wi-Fi Windows 11 ma w sobie sterowniki. Podłącz laptop kablem i przez windows update spróbuj, zeby pobrał sterowniki do Wi-Fi jak nie ma. Daj zrzut z Menadżera urzadzen.

dziordzio97
komentarz
komentarz

po kablu nie da rady, bo takowego nie mam, jadę niestety z mobilnego

qustosz
komentarz
komentarz

To daj zdjęcie menadżera urzadzeń z rozwiniętymi kartami sieciowymi.

dziordzio97
komentarz
komentarz

Tak to wyglada 

image.jpg

qustosz
komentarz
komentarz

Sterowniki do płyty głównej, karty wi-fi oraz obu kart graficznych nie zainstalowane. Bez internetu ciężko, żebyś je wgrał. Zapisz model laptop, skocz do kolegi z pendrivem i pokolei pobierz ze strony producenta jak napisałem wyżej i instaluj. Inaczej nie da rady.

  • Super 1
dziordzio97
komentarz
komentarz

Gigabyte G5 GE

 

do dyspozycji mam starego laptopa, pendrive tez

 

aczkolwiek sprawdzając na stronie sterowniki do niego i win 10 to chyba tylko dwa są dostępne 

qustosz
komentarz
komentarz

Ty wgrałes Windows 11 więc szukaj sterownikó dla tego systemu.

 

Podaj producenta i dokładny model laptopa. Znajdziesz go na spodzie laptopa na tabvliczce Koło Model.

dziordzio97
komentarz
komentarz

Windows 11 miałem z początku, napisałem że potem instalowałem 10 i problem był ten sam, myślałem że po prostu z tą 11 jest jakiś problem bo dużo ludzi tak pisało 

 

na laptopie jest 10 

Gigabyte G5 GE 

model RC55

qustosz
komentarz
komentarz

Nie czytaj głupot to po pierwsze.

 

Bez zainstalowania sterowników nic nie zadziała zarówno w Win 10 jak i win 11.

  • Dobra wypowiedź 1
dziordzio97
komentarz
komentarz

Na 10 nie ma praktycznie żadnych sterowników do pobrania

 

teraz tak.. instalować 11 na nowo i ściągać wszystko ze strony?

Czy na tej 10 co teraz i jakie kroki dalej?

qustosz
komentarz
komentarz

Ja bym wgrał 11-kę. Wgrać sterowniki i będzie dobrze. Codziennie nie będziesz przeinsdtalowywał Windowsa .. chyba? :P 

  • Haha 1
dziordzio97
komentarz
komentarz

Ponoć 11 pobugowana dlatego zmieniałem na 10 z myślą że to po prostu rozwiąże problem..

Jeśli wszystko będzie śmigać to już żadnych zmian systemu nie będzie , ja mam dość ;)

 

no dobra.. to teraz przy instalacji 11 będą pewnie dwa systemy stare (11 i teraz 10) - da się to jakoś usunąć z poziomu instalacji 11 czy starego windowsa można usunąć przed?

qustosz
komentarz
komentarz

Masz jeden dysk? To usuwasz partycje i tworzysz na nowo wszystko.

 

Nie czytaj głupot, że Windows 11 jest pobugowany. Jest normalny.Pisza to fanatycy co wyłączają mnóstwo usług bez, którycxh system nie może normalnie i prawidłowo pisac, albo sa przez kogoś opłąceni do pisania tego. Ja używam normalnie i żadnej różnicy nie widze od czasów windows 8.1, a nawet śmiem twierdzić, że działą najlepiej.

dziordzio97
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, jeden - instalowałem 10 (wcześniej była 11) to partycja już była jakby wydzielona 0 1 0 2 itd system backup czy recover to mogę to usunąć tak?

 

no wizualnie przynajmniej ta 11 bardzo przejrzysta się wydawała

Edytowane przez dziordzio97
qustosz
komentarz
komentarz

Jak będziesz uzywał swój system to Recovery możesz wywalić.

  • Dobra wypowiedź 1
dziordzio97
komentarz
komentarz

Teraz przy konfigurowaniu 11 nie mogę pominąć łączenia się z siecią.. wcześniej była taka możliwość, teraz jej nie ma? alt+F4 nie działa (ponoć miało zamknąć okno z łączeniem)

image.jpg

Dobra, znalazłem rozwiązanie z wierszem poleceń 

dziordzio97
komentarz
komentarz

Chyba wszystko działa jak należy ;)

qustosz
komentarz
komentarz

W Menadżerze urządzeń wszystko jest, nie ma żadnych wykrzykników na żółtym tle? :) 

dziordzio97
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie ma, wygląda jakby wszystko było ok

Wgrałem wszystko ze strony, potem Windows update pobrał resztę. 
 

Gierki śmigają że aż miło, aczkolwiek nie wiem jak wyłączyć Intel turbo boost. Grając w Valorant 300 fps, a matryca 144Hz więc z chęcią bym zszedł z wydajności na rzecz temperatur. W biosie nic nie mogłem znaleść odnośnie ITB i w edycji ustawień planu zasilania > zarządzanie energia procesora > maksymalny stan procesora ustawiłem na 50% pomimo to temperatury spadły może o maks 5 stopni czyli do 85/90

 

Ponoć po wyłączeniu ITB na tym samym modelu temperatury spadały do 60 max na cpu 

Edytowane przez dziordzio97
qustosz
komentarz
komentarz

WE laptopach BIOS nie ma takich opcji.

dziordzio97
komentarz
komentarz

Więc jak to rozwiązać? :P

qustosz
komentarz
komentarz

Nie mam pojęcia, unikam laptopów bo tam wszystko narzuca producent, a tym bardziej do grania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.