x-kom hosting

Ustawienia BIOS

dioxfuno
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, prosze was o pomoc, poniewaz mam problem z zainstalowaniem win11 na ,,czystym" komputerze. W ustawieniach nie mogę znaleźć opcji rozruchu systemu z nośnika USB (nośnik oryginalny kupiony w tym tygodniu). Widze komunikat ,,default boot device missing or boot failed", próbowałem przełożyć USB na port 2.0 i 3.0 i nadal nic. Laptop to 

Laptop GIGABYTE G5 KF-E3EE313SD 15.6" IPS 144Hz i5-12500H 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX4060

Sławomir
komentarz
komentarz

obejrzyj ten filmik, jest od starszej wersji z tej serii laptopów. sprawdź boot opcje.

 

 

dioxfuno
komentarz
komentarz

Oglądałem już wcześniej, niestety moja wersja biosu jest inna, nie posiadam w niej niektórych z opcji które znajdują się na powyższym filmiku. Zauważyłem, że laptop wykryje bootowany pendrive z win 10, jednakże nie mogę go zainstalować, ponieważ instalator nie wykrywa dysku SSD. Pobrałem wszystkie sterowniki ze strony producenta, jednakże instalator twierdzi, że nadal nie widzi niezbędnych sterowników.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.