x-kom hosting

Jaki monitor do biura/projektowania/grania do 1300 zł

dawid.janczyk
utworzono
utworzono

Witam,

Poszukuję monitora, który będzie miał przynajmniej 27 cali, posiadał wyższą rozdzielczość ekranu niż FULL HD oraz odświeżanie na większym poziomie niż 70Hz. 

Zależy mi także na bardzo dobrej czerni - nie lubię jak ekrany mają taką jasną czerń, strasznie mnie to denerwuje (w telefonie preferuję głównie ekrany np. w samsungach). 

Dodatkowo marzy mi się, aby to był monitor lekko zagięty. Czy w tym budżecie znajdziemy coś odpowiedniego dla mnie? Monitor będzie używany do prostego projektowania grafik w photoshopie, zajęć biurowych, okazyjnego grania i oglądania filmów po godzinach pracy :)

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Czołem, 

 

Jeśli nie tolerujesz słabych czerni, to najrozsądniejszym wyborem dla Ciebie będzie monitor na matrycy VA, która charakteryzuje się znacznie wyższym kontrastem niż IPS-y. 

Tutaj również nie będzie problemu ze znalezieniem zakrzywionego panelu, bo zdecydowana większość jest mniej lub bardziej zagięta. 

 

Takim sztandarowym modelem w tym budżecie jest Gigabyte G27QC A. Ma regulację wysokości, pokrywa szeroki gamut oraz jest lekko zakrzywiony. 

Jedyny minus wynika właściwie tylko z technologii VA, która mimo naprawdę dobrych czerni ma tendencję do smużenia. 
Natomiast jeśli nie tolerujesz słabych czerni, to w tym momencie nie da się pogodzić świetnych czerni i zerowego smużenia. Da się, natomiast cena paneli OLED na razie jest dosyć wysoka. 

tapczan2
komentarz
komentarz

Trochę taniej jest też model Acer ED270UPBIIPX czarny Curved za 1 099 zł. Oprócz Adaptive-Sync ma też FreeSync™. Jest zakrzywiony, ma matrycę VA, kolory na dobrym poziomie, 165Hz i 1440p daje pozytywny efekt.

dawid.janczyk
komentarz
komentarz

@X-KOM Kupiłem poprzez stronę dla spróbowania dwa monitory: Gigabyte G32QC A vs Gigabyte M32QC, czym one się dokładnie różnią?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Różnią się pokryciem sRGB oraz fabryczna kalibracją. Różnice między nimi są na tyle niewielkie, że nie powinieneś dostrzec ich gołym okiem. 
Z tego co wiem panele są dokładnie te same. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.