x-kom hosting

Dysk HDD "strzela" podczas pobierania lub odczytu

sQubanyyyX
utworzono
utworzono

Witam, 

Chciałem zapytać czy takie "strzelanie" dysku HDD podczas zapisu na nim czegoś lub odczytu jest normalne?

To strzelanie jest znikome ale słyszalne.

Dysk to: https://www.komputronik.pl/product/338305/seagate-barracuda-1tb.html

Gdzieś słyszałem że dyski od tego producenta mogą wydawać właśnie takie odgłosy ale chciałem się upewnić czy na pewno wszystko ok.

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

qustosz
komentarz
komentarz

Ściągnij Crystal Disk info i daj zrzut tutaj wyraźny.

Nie powinien do ciebioe strzelać dysk :D :P 

sQubanyyyX
komentarz
komentarz

obraz_2023-04-20_225013085.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk jest zdrowy.

qustosz
komentarz
komentarz

Może głowica pada w dysku i stuka w talerz.? Skoro "strzela" :P 

 

Autorze, masz gwarancję na ten dysk?

sQubanyyyX
komentarz
komentarz

Nie mam, to jest nowy dysk 

sQubanyyyX
komentarz
komentarz

@qustosz tutaj nie chodzi o takie strzelanie tylko bardziej chrupanie podczas pobierania czegoś na ten dysk lub uruchamia 

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk jest stabilnie przymocowany w obudowie? 

qustosz
komentarz
komentarz
10 godzin temu, sQubanyyyX napisał:

Nie mam, to jest nowy dysk 

Nowy bez gwarancji? :niepewny:

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaraz, zaraz; to strzelanie czy chrupanie? Jeżeli chrupie to normalka. Chrupanie może być głośniejsze, gdy na przykład dysk się styka z obudową bez gumowych podkładek. Możesz wrzucić zdjęcie mocowania dla dysku w obudowie? W mojej obudowie slot dla dysku HDD posiada gumowe podkładki, choć nie użytkuję takowego.

  • 2 tygodnie później...
Mavrik
komentarz
komentarz

Osobiście unikam seagetów jak ognia.

Rób zawsze kopię zapasową ważnych danych bo mimo tak jak koledzy wspomnieli iż smart jest zdrowy to i tak nie zwalnia z tej kopii.

qustosz
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Mavrik napisał:

mimo tak jak koledzy

... i koleżanka :D 

 

Ja to tak nie wiem w sumie o co chodzi, ale każdy HDD jak zapisuje i odczytuje to chrupie, pierdzi, każdy moze sobie to nazwać jak chce, ale go słychać bardzo. Ja jakbym teraz wsadził sobie HDD do PC to chyba by mnie szlak trafił od tego tyrkotania HDD, przy SSD.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.