x-kom hosting

Częste Blue Screeny i dziwne dźwięki komputera

Fumei
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, ostatnio męczą mnie dość częste blue screeny. Przerzuciłem się na prace zdalną i pracuję przy montażu filmów, więc używam programów używających dużej ilości RAMu. Przy większym 'obciążeniu' komputera, np. podczas jednoczesnego używania programu After Effects i Premiere Pro, często pokazuje się BSOD. To zdarza się również podczas grania, co prawda sporadycznie. 

 

Wymieniłem kości RAM i kupiłem nowy dysk, na którym zainstalowałem czysty system, więc te partie odpadają. Co jeszcze mnie martwi, to dziwne dźwięki komputera, nawet teraz jak piszę o tym wątku słyszę ciche 'skrzeczenie', nie mam pojęcia jednak z czego ten dźwięk dobiega, wiatrak? Procesor?

 

Co może być przyczyną tych blue screenów? To naprawdę uciążliwe pracując nad jakimś projektem mając z tyłu głowy, że zaraz może mi wypieprzyć i spartolić całą pracę. 

 

Dorzucam SS z podglądu zdarzeń, to najczęściej występujący błąd

 

Edit: zastanawiam się nad wymianą płyty głównej, czy możliwe, że sloty pamięci RAM się pierdzielą?

Edit2: bluescreenview.exe nie wykrywa pliku dmp, żeby sprawdzić logi BSOD, podejrzewam, że to przez sprawdzanie dysku, które uruchomiło się po ostatnim blue screenie..

obraz_2023-04-18_223307369.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.