x-kom hosting

Monitor 27" 1440p, biały

V12jag
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, chciałbym zmienić monitor z 23" FHD na taki, jak w temacie. Komputer ma RTX2080Ti więc myślę, że powinien podołać. Obudowa musi być biała ponieważ jednostka również jest w tym kolorze. Używana do gier i codziennej pracy. Będzie to sprzęt na lata więc zależy mi na dobrej jakości. Budżet około 1500 pln. Dużym plusem byłyby wbudowane w miarę przyzwoite głośniki, o ile takowe w ogóle występują w monitorach, bo na biurku zrobi się trochę ciasno, ale nie jest to mus. 

 

Przy okazji będę też zmieniał kabel hdmi (potrzebuję  3m), zależy mi by był elastyczny i łatwo się układał. Czy coś takiego będzie ok?

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-hdmi-hdmi-3d-8k-ultra-hd-2-0-3m-12692890252

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez V12jag

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

Największym problemem, który tutaj widzę, to kolor samego monitora, bo takich zwyczajnie nie ma.  Wyjątkiem mogą być monitory smart od Samsunga, natomiast nie są to monitory do grania. Z resztą ramka matrycy i tak nie będzie biała. Ma to swoje praktyczne zastosowania. 
Możliwe "jasny" myślę o kolorze podstawy będzie Philips. Philips Momentum 5000. Jest to monitor na panelu LG, który możesz spotkać np. w LG GP850, czyli w tym momencie jednej z ciekawszych propozycji dla graczy. 
Największe zalety tego panelu, to zerowe smużenie, bardzo nasycone kolory i niezła kalibracja po wyjęciu z pudełka. Przynajmniej tak było w przypadku LG. 
Minus to średnie czernie, ale z tym niestety trzeba się pogodzić, bo żaden IPS w tej kwestii wygląda bardzo podobnie. 


https://www.x-kom.pl/p/747845-monitor-led-27-philips-momentum-5000-27m1n5500za.html

  • Dziękuję 1
V12jag
komentarz
komentarz (edytowane)

Są takie, np. Iiyama ma w ofercie, przykład pierwszy z brzegu:

 

https://www.senetic.pl/product/XUB2792QSU-W1?gclid=CjwKCAjw__ihBhADEiwAXEazJrMTjGYJnlixnOqYTyAWNIgpgPxPNfJcsbn7fo9k8dR81xZWhUNqWxoCA64QAvD_BwE

 

Może znajdzie się coś bardziej 'gamingowego'. Jeśli nie będzie to biel to już wolę nie kombinować tylko po prostu kupić najlepszy monitor w relacji do ceny :)

Edytowane przez V12jag
V12jag
komentarz
komentarz

Up, jako że wybór białych sprzętów jest naprawdę znikomy toteż postanowiłem zrezygnować z tego kryterium, głośników też nie muszę mieć - szukam więc po prostu możliwie najlepszego monitora do gier w okolicach 1500 pln. Oczywiście jeśli będzie trzeba mogę dołożyć. W innym temacie kolega @KillaHill polecił mi takiego Samsunga: https://proline.pl/samsung-odyssey-g5-ls27ag500nuxen-27-cali-wqhd-ips-165hz-pivot-p8117198 . Ja na monitorach kompletnie się nie znam, dlatego wyodrębniłem wątek. 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Te nowe Samsungi Odyssey są bardzo w porządku, ale tylko i wyłącznie jeśli bierzmy pod uwagę modele na panelach IPS. W przypadku VA nadal jest tak sobie i raczej dla osób, które grają w szybkie FPS-y ten monitor się nie sprawdzi. 

 

To czy wybierzesz Philipsa, czy Samsunga nie zrobi tutaj jakiejś większej różnicy. 

  • Dziękuję 1
V12jag
komentarz
komentarz

Ok, dzięki - prawdopodobnie wezmę Samsunga. Będę go podłączał przez hdmi 2.0 więc max odświeżanie przy wqhd to 144hz, ale ja generalnie i tak wszędzie ustawiam FPS-y na 60. Czy nie będzie w związku z tym żadnych problemów? Dotąd zawsze miałem monitory 60Hz i łączyłem je kablem Displayport.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Jeśli masz monitor z wyższym odświeżaniem, to aż żal z tego nie skorzystać. Różnica jest ogromna, a 2080Ti nadal radzi sobie bardzo dobrze. 

 

Tutaj ja sugeruję również podłączyć monitora za pomocą DisplayPort, bo tylko po tym interfejsie będziesz mógł skorzystać z G-Synca. Po HDMI nie da się tego odpalić (niezależnie od wersji). 

  • Dziękuję 1
V12jag
komentarz
komentarz

Rozumiem. Tak czytając opinie w necie najbardziej martwi mnie fakt, że często ludzie dostają nowe monitory z różnymi defektami matryc (i nie tylko). Czy są jakieś w miarę pewne modele, tak by 5 razy nie odsyłać z powrotem, czy to wszystko jedna loteria? :)

Sławomir
komentarz
komentarz

U siebie miałem monitory marki Benq, LG i teraz AOC. żaden z nich nie miał i nie ma defektu matrycy( chyba że mówimy o nierównomiernym podświetleniu matrycy) to to może się zdarzyć. Ale wszystkie piksele sprawne, nic się nie wypala itp, itd.

Możliwe że takie uszkodzenia są w tych szybkich matrycach. moje ekrany mają tylko 60-75Hz, no i odbierałem je osobiście, więc kurier nie miał czasu nimi rzucać :V

  • Dziękuję 1
V12jag
komentarz
komentarz

Właśnie o to podświetlenie mi chodzi. Jak ludzie pokazują jak to nieraz u nich wygląda to tragedia po prostu. Mam w domu od nowości 12-letniego IPSa Dell i on, mimo wieku i faktu, że swoje już przeżył - praktycznie nie ma prześwietleń w rogach, czy gdziekolwiek. Ja nie wiem, przecież to tak łatwo sprawdzić - jak można puszczać takie buble do obrotu? No ale jednak obraz na tych nowszych matrycach wygląda lepiej, no i rozmiar - 23" to już nawet śmiesznie wygląda przy normalnych rozmiarów obudowie :) Miałem też 3-letniego Della i tam już z tym IPS-glow było gorzej, był też sporo lżejszy - nie wiem, czy to dobrze, czy nie :) Może bardziej niszowe marki typu Iiyama, Nec mają trochę lepszy 'sort' ?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Monitory pozbawione jakichkolwiek wylewów wyposażone są w odpowiednie filtry, które to eliminują. Natomiast cena takich paneli jest astronomiczna i jest to sprzęt przeznaczony dla osób zajmujących się grafiką. Obecnie taniej jest kupić OLED-a niż monitor na takim panelu. 

 

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli monitor do Ciebie przyjdzie i nie będziesz widział tam żadnych wylewów gołym okiem podczas normalnego użytkowania, to nie ma się czym przejmować. 

Druga rzecz, że tym co widzisz w internecie nie ma się co sugerować, bo obiektyw podbija to zjawisko. 

 

Sam jestem użytkownikiem GL850, który słynął z BLB. Czy u mnie są wylewy? Oczywiście, że tak. Czy się tym przejmuję? Nie. 

Nikt o zdrowych zmysłach, nie będzie korzystał z tego monitora na full jasności i raczej nikt nie wpatruje się w godzinami w czarny ekran. 

  • Dziękuję 1
V12jag
komentarz
komentarz

Racja, w sumie to trochę jak z piszczącymi cewkami. Popatrzę jeszcze na jakieś monitory, bardzo podobają mi się te białe Iiyama. Ale to typowe biurowce. Z 2 strony, czy poza szybszym odświeżaniem monitor gamingowy czymś jeszcze się różni od zwykłego? 

V12jag
komentarz
komentarz (edytowane)

https://beststore.pl/68-5cm-27-2560x1440-iiyama-27w-lcd-business-wqhd-5ms-hdmi-dp-2x-usb-ips-speaker-qhd-white-p449502.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=99134206-ff17-e1f8-3494-ef77b58ee132

 

Czy kupując taki monitor 75Hz naprawdę dużo tracę względem takiego 144hz, biorąc pod uwagę, że raczej nie jestem zapalonym graczem gier fps? :)

Edytowane przez V12jag
  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Jeśli bardzo zależy Ci na białym monitorze, to ta iiyama jest w porządku. 

Między 75Hz a 60 osobiście nie widzę żadnej różnicy, a między 144Hz jest przepaść. Choćby nawet podczas przeglądania Internetu. 

  • Dziękuję 1
V12jag
komentarz
komentarz (edytowane)

Generalnie w przypadku tego kompa, zależy mi bo jest to taki 'prodżekt' , z pełnym custom-loopem, cały biały. Stoi na biurku i czarny monitor, no średnio się z nim komponuje. To nie jest już jakiś ultrawydajny sprzęt, ma wyglądać :) Służyć na co dzień i trochę do pogrania. Niestety jest jak mówisz - białych monitorów 144Hz nie ma. (co mnie dziwi przy sporym wyborze obudów w tym kolorze, a nawet podzespołów). Aczkolwiek, jeśli miałbym kupić czarny 144Hz to też chyba wziąłbym coś od Iiyamy - podobają mi się wizualnie, i jakoś mam większe zaufanie do tej marki, podobnie jak do Nec niż pozostałych. Nie orientujesz się czy Iiyama ma własne matryce czy też wkłada od innych producentów? Generalnie, jak znam siebie to i tak będę ograniczał klatki do 60-75, sprzęt ma lżej :D 

 

iiyama Monitor 27 cali GB2770QSU-B5 0.5ms,IPS,DP,HDMI,165Hz,HAS(150mm) GB2770QSU-B5 w NET-S.pl

Edytowane przez V12jag
  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Panele zwykle są od pośredników. Natomiast ten model, który tutaj podesłałeś to świeża sprawa. Jest to następca GB2770QSUktóry był jednym z najbardziej udanych IPS-ów w swoim segmencie, ale jego produkcja ponoć została już wstrzymana. 

 

Ten nowy model jest na tyle świeży, że nie ma jeszcze jego rzetelnych pomiarów, które potwierdziłby, że jest to znowu gamingowy IPS z najwyższym kontrastem i stosunkowo małym ghostingiem. 

  • Dziękuję 1
V12jag
komentarz
komentarz

Myślisz, że warto zaryzykować? A masz może dostęp do jakichś pomiarów tego białego, czy jest to dobry monitor w swej cenie?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Chyba tak. 
Na papierze już iiyama deklaruje kontrast 1100:1, więc strzelam, że mierzony wynosi około 1180+:1. 

Z G-Synckiem też nie powinno być problemu, bo z tego co wiem, to na każdej iiyamie działa on bez problemu, ale pod warunkiem, że użyjesz kabla DisplayPort 1.4.

Tego białego nikt nie zmierzył, a przynajmniej ja nie mogę się do tego dogrzebać w Internecie. Generalnie typowo biurowych paneli raczej się nie mierzy. Może z wyjątkiem modeli premium od Della. 

  • Dziękuję 1
V12jag
komentarz
komentarz

Ok dzięki za wszystkie informacje, przemyślę jeszcze tą kwestię koloru no i cóż.. wybiorę któryś z tych dwóch :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.