x-kom hosting

Problem z slotami ram

Shax89
utworzono
utworzono

Witam. Zakupiłem kilka nowych podzespołów jak płyta główna Gigabyte b660m gaming x ddr4, 2x ram Kingston fury 16gb, i5 12400f, cooler. Po podłączeniu wszystkiego odpaliły się tylko wiatraki bez podświetlenia, czarny ekran. Zacząłem kombinować z ramami, to co mi wyszło to: na slocie pojedynczym szary lub czarny na 1 kości odpala normalnie, na slotach czarny i szary po prawej też odpala, jak chce odpalić w dual na 2 szarych lub 2 czarnych - nie odpala. Pojedyncze kości w szarym lub czarnym slocie od lewej - też nie odpala. Czy oznacza to uszkodzone sloty? Jakieś pomysły co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc 

Shax89
komentarz
komentarz

Miałem f21, zainstalowałem f22. Płytę główną kupiłem używana. Pomyślałem że może są jakieś stare profile zapisane i wyciągnąłem baterie żeby zresetować bios. Próbowałem przez zworki ale coś nie chciało..

Nie mam już pomysłów. Na slocie a1 i a2 w dowolnej konfiguracji nie chce włączyć. Ani samo a1 ani samo a2 ani a1 B1, ani a2 B2. Działa tylko pojedynczo na B1 lub B2 lub 2 ramy w B1 B2. Poprzedni właściciel zarzeka się że na pewno było wszystko ok. Płyta niby na gwarancji, ale trochę nie chce mi się czekać, tak średnio mogę na to pozwolić, bo nie będę w stanie pracowac

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyjmij baterię i odczekaj trochę, ja ostatnio wymieniałem baterię i zrobiłem to za szybko, BIOS się nie zresetował.

Gdzie ją kupiłeś? Jak używka to nie wiadomo, może coś jest walnięte.

Shax89
komentarz
komentarz

Odczekam te 30 min. Z olx. Płyta dosyć świeża, jest jeszcze 2 lata na gw. Może i coś jest walnięty, nie wiem. Czy coś może jeszcze być odpowiedzialne za niedziałanie tych slotów?

Szukałem jeszcze czy ta płyta obsługuje te ramy - Kingston fury beast ddr4 16bg 3200 MHz, ale nie znalazłem że nie

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Na stronie Gigabyte jest od groma obsługiwanych Kingstonów Fury 16-tek, 3200MHz.

Masz długą listę i kolumnę nazwaną "module P/N" gdzie są podane wartości np. KF440C19RB1/16

 

 

Znalazłeś oznaczenie twoich ramów w tej kolumnie?

 

Masz jakiś serwis komputerowy?

Weź płytę, ram, procka i udaj się do najbliższego. Może będą mogli przetestować tę konfigurację. Może włożą swój taki sam ram. Może będą mieli taką płytę...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.