x-kom hosting

Słaby zasięg technicolor

kaczorek51
utworzono
utworzono

Witam mam modem od dostawcy firmy technicolor w mieszkanku. Mieszkanie nie jest jakies duże ale na całe nie sięga WIFI czy jest sens kupić jakiś router mesch i dać go gdzieś i powiększyć w ten sposob zasięg wifi ? Podacie jakąś tanie rozwiązanie ? Pozdrawiam.

Bors
komentarz
komentarz

Cześć,

 

Pewnie! Ale musisz trochę to zoptymalizować, zacznijmy od tego jakie zabawki dostarcza dostawca, czy możesz w miejsce docelowe puścić skrętkę i jakimi prędkościami dysponujesz. I jaki masz budżet polecam mikrotik/unifi cena=jakość

Do czego zmierzam jak masz mesha wi fi po radiu to może ucierpieć prędkość ponieważ używasz radia żeby wysłać sygnał oraz link.

Dodatkowo trzeba też tak to położyć radio żeby roaming działał płynnie bo będzie to wkurzające po jakimś czasie że np. z pomieszczenia nr1 wychodzisz do pomieszczenia nr. 3 a radio trzyma jeszcze na tym AP z pomieszczenia NR1, ale to już konfig wiec może to na później.

 

Jak coś pominąłem śmiało pytaj

  • Dobra wypowiedź 1
kaczorek51
komentarz
komentarz

Chodzi mi najbardziej żeby był jakikolwiek zasiŵg za nie jakies duże sumy pieniędzy .

Bors
komentarz
komentarz

No to tak jak napisałem wcześniej jak masz jakiś pomysł jak dosłać sygnał do nowego miejsca docelowego, moim zdaniem najlepszy jest kabel ale jak nie ma jak no to trzeba WISP albo WLAN Bridge Urządzenia są zależne co tam masz od dostawcy czy możesz tam wejść i sprawdzić konfig, jak chcesz żeby dobrze działało to kup ubiquiti AP koszt około 400-600zł 

już z radiem MIMO 2. Podobno teraz chwalą urządzenia zawierające słowa "likn" poprzedzającymi różnymi przedrostkami, ale nie wiem jak to działa na dłuższą metę i nie wiem jak jest z szumem, widmem oraz samą propagacją, roamingiem etc.  

 

kaczorek51
komentarz
komentarz

Nie mam możliwości grzebania w konfigu urządzenia .

kaczorek51
komentarz
komentarz

Jakiś tani router mesh da coś ?

kaczorek51
komentarz
komentarz

Przeczytalem. Trochę drogie roziwązanie jak dla mnie . Mieszkanie to 54 . Myślę że aż tyle nie potrzebuje wydawać by był zasięg.

qustosz
komentarz
komentarz

Chodziło m,i o Mesh o co chodzi, a nie o ten drogi sprzet :) 

kaczorek51
komentarz
komentarz

No czytałem to takie rozwiązanie bylo by dla mnie ok

qustosz
komentarz
komentarz

Tylko z routerem dostawcy Mesh nie zrobisz. Trzeba kupić zestaw innego producenta, a to nie jest tanie, chyba, ze jakaś Tenda, ale ja się pod tym nie podpisze, tak samo jak pod TP-Linkiem bo to dla mnie na równi słabe.

kaczorek51
komentarz
komentarz

Hmm to lipa w takim razie chyba nie mam co zrobić w tej sytuacji ...

Netgear EX6120-100P a takie coś ?

qustosz
komentarz
komentarz

To jest tylko Wzmacniacz sygnału Wi-Fi, a nie Mesh.

 

Najtańszy sensowny Mesh to:

 

https://www.x-kom.pl/p/511991-system-mesh-wi-fi-tp-link-deco-e4-mesh-wifi-1200mb-s-a-b-g-n-ac-2xap.html

 

Podkreślam najtańszy, co nie jest równoznaczne z dobrym.

Lepsze będzie to:

 

https://www.x-kom.pl/p/711866-system-mesh-wi-fi-xiaomi-mesh-system-ax3000-3000mb-s-a-b-g-n-ac-ax-2xap.html

 

Jeden musiał byś podłączyć do routera dostawcy i dowiedzieć się czy router dostawcy można ustawić w tryb Mostu (Bridge mode) z wyłaczonym Wi-Fi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.