x-kom hosting

Windows nie widzi dysku SSD M.2 podczas instalacji

ak4777777
utworzono
utworzono

Witam, 

 

Posiadam Laptopa HP Spectre x360 13-aw2000 , mam w dysk M.2 1TB model Samsung MZ-VLB1T0B, mam na nim system win 11 pro. Potrzebuje postawic drugi system na drugim dysku a ten zostawic na awaryjny system wiec zakupilem dysk ADATA LEGEND 960 1TB. po wymianie dysku bios normalnie go w ustawieniach widzi a podczas instalacji systemu z UBS nie ma go na liscie wg pusta lista, probowalem to samo z dyskiem Samsunga 980 500GB i to samo jest bios widzi system juz nie. Dokupilem czytnik pod USB C zeby go sformatowac na starym dysku i normalnie go widzi jest sformatowany ale podczas podniamy i odpalenia instalacji z USB dalej nie ma go na liscie. Mial ktos podoby problem z instacją systemu z USB?

Gawel
komentarz
komentarz

Nie wiem skąd pobrałeś instalator 7 pod USB ? Musisz zintegrować sterowniki żeby wykrył dysk. Jak byś instalował z płyty to nie będzie problemu. Wielu producentów płyt głównych udostępnia narzędzia do tego. 

ak4777777
komentarz
komentarz

normalnie pobierałem narzędzie do instalacji z strony Microsoftu, podpinałem pendrive i on sam ściągał system i robił botowalnego pendriva. dodam ze nie widzi go ani instalacja z windowsem 10 ani z 11

qustosz
komentarz
komentarz

Windows 7 nie ma w instalatorze syerownikó do kontroleró NVMe M.2. Musisz je zintegrować z instalatorem. W Internecie są porady jak to zrobić, ja ci nie doradzę bo windows 7 używałem dawno temu.

ak4777777
komentarz
komentarz

@qustosz ale ja chce zainstalowac windowsa 11 a nie 7

qustosz
komentarz
komentarz
Teraz, ak4777777 napisał:

ale ja chce zainstalowac windowsa 11 a nie 7

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałęm wcześniej, wydaje mi się, że średnio ogarniety użytkownik komputera zrozumie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.