x-kom hosting

6000 Do gier, pracy

damianwwdw
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym złożyć sobie wreszcie kompa z krwi kości. Posiadam laptopa, który aktualnie służy mi do pracy oraz (to jest nietypowe) do odpalania dużej ilości przeglądarek. W gierki gram na PlayStation natomiast to raczej ze względu na to, że laptop nie jest przystosowany do grania (chciałbym od czasu do czasu pograć w jakąś najnowszą produkcję AAA).

Co myślicie o takim zestawie: https://www.x-kom.pl/lista/sdlcwlnxx

Jeżeli jest w porządku to mam poza tym dwa dylematy: AMD Ryzen 5 5600 czy AMD Ryzen 5 5600X? Warto dopłacać?

W koszyku mam dysk KIOXIA 1TB M.2 PCIe NVMe EXCERIA G2. Czy będzie on okej do podzielenia na partycje i zainstalowania na nim systemu czy może kupić jakiś oddzielny dysk do systemu? Jak tak to jaki?

Pozdrawiam!

damianwwdw
komentarz
komentarz

Swoją drogą... wyszła seria GeForce 4070 - patrząc na testy wydajności to jest  podobnie do 3080 TI, a jest dużo tańsza (3199zł). Czy nie warto dołożyć te 500zł do 4070? Tylko jest taki problem, że Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12GB GDDR6X jest wyprzedana w x-kom. Co sądzicie o MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 3X OC 12GB GDDR6X? Czym się różni MSI od Gigabyte? Czy jeżeli był kupił 4070 to wskazane jest kupić też lepszy procek?

qustosz
komentarz
komentarz

5600X różni się tym, ze jest sprzedawany bez chłodzenia i ma taktowanie podstawowe 4.7Ghz w Turbo do 5.2Ghz, ale ostrzegam w Turbo potrafi pójść nawet na 5.4 Ghz i sie grzeje mocno, nawet w mojej przewiewnej obudowie do 86 stopni z wyłączonym Turbo 70-71 stopni. Mój zestaw masz w sygnaturce, ja nie gram dużo wiec na razie bez grafiki.

damianwwdw
komentarz
komentarz

@qustosz 4,7 i 5,2 w turbo? Na stronkach jest info o 3,7 i 4,6 w turbo + nie wiem za bardzo o co chodzi z tym chłodzeniem? Na x-komie jest podane, że w zestawie jest chłodzenie.

Czy kupując kartę graficzną Gigabyte GeForce RTX 4070 WindForce OC 12GB GDDR6X procesor AMD Ryzen 5 5600X będzie wystarczajcy? A może wersja bez "iksa"? A może coś mocniejszego?

qustosz
komentarz
komentarz
4 minuty temu, damianwwdw napisał:

3,7 i 4,6

To 7600 bez X :) 

5 minut temu, damianwwdw napisał:

nie wiem za bardzo o co chodzi z tym chłodzeniem? Na x-komie jest podane, że w zestawie jest chłodzenie.

7600 ma chłodzenie, a 7600X nie ma.

Wersja z X przeznaczona głównie dla tych co podkręcają dlatego bez chłodzenia, ale różnica w cenie nie całe 100 zł więc wiesz. Przynajmniej w promocjach X-Kom.

Nie ma tu nigdzie wymienione, że 7600X ma chłodzenie :) 

 

image.thumb.png.fef33d065c91c868f454768639a03279.png

qustosz
komentarz
komentarz

Sorry, to chyba przez tą wiosnę :P :D 

 

Może warto pomyślec o Ryzenie 7600 lub 7600x bo w ciąż jest w X-Kom promocja związana z tymi procesorami. Dodaj sobie do koszyka w X-Kom płytę główną z mojej sygnaturki i 7600x i zobacz jaki rabat naliczy, :) Przelicz i przemyśl :) AM4 za rok, dwa to będzie cięzko z wymianą CPU jakbyś chciał oczywiście mówię o nowym. AM5 jest przyszłościowe bardziej bo za 2-3 lata spokojnie wymienisz procesor po aktualizacji BIOSu jezeli chipset będzie wspierany przez procesor. AMD to Nie Intel, który co dwa lata każe wymieniać pół komputera.

zament
komentarz
komentarz

@qustosz nie działa to promo na x-kom już, nie nalicza rabatu w koszyku

 

image.thumb.png.fd310b1c9e05fa1fa5c7cfe98e75d22e.png

qustosz
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziwne, ze mi nalicza rabat cały czas, przykład, tyle, ze bez logowania to:

 

Więc coś mają skopane na stronie. Pisze, że lub do wyczerpania zapasó, moze wybierasz płytę główna, która nie podchodzi pod promocję, albo się wyczerpał jej zapas.

 

image.thumb.png.6d6b87fe8d49f39ef61009861d33c74e.png

Edytowane przez qustosz
damianwwdw
komentarz
komentarz

@qustosz Dodałem AMDRyzen 7600X oraz ASUS PRIME B650-PLUS i niestety jedynie co to dostałem jakąś gierkę, nie ma innej promo :/

qustosz
komentarz
komentarz

Zaznaczyłem na zrzucie co wchodzi w skłąd rabatu. Gierkę dostajesz za grosz bo normalnie kosztuje właśnie ten rabat, który odejmuje. Suma sumaru 488,99 zł rabatu dostajesz, co można przeznaczyć na inne podzespoły.

 

image.thumb.png.3700a4fe1a56856803f2daf03593b2f8.png

damianwwdw
komentarz
komentarz (edytowane)

@qustosz Kurcze spora suma wychodzi już z tym prockiem i płytą...7k około, a chciałem się zamknąć w 6k no max 6500 bo muszę jeszcze monitor kupić. https://www.x-kom.pl/lista/pnamllhfc o coś takiego. Czy to się zepnie czy z czegoś zrezygnować bo nie ma sensu? Oczywiście karta graficzna Gigabyte ale aktualnie w x-kom jej nie ma. Ewentualnie dołożyć do Ryzen 5 7600X skoro chłodzenie na procka i tak kupuje, ale żeby płyta główna została?

Edytowane przez damianwwdw
damianwwdw
komentarz
komentarz (edytowane)

Akurat wjechała promocja i udało mi się kupić taniej następujące podzespoły: 

-Procesor AMD Ryzen 5 7600X

-RAM Corsair 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 Vengeance RGB PRO

-Dysk PNY 1TB M.2 PCIe NVMe CS1030

-Obudowa ENDORFY Signum 300 Core

 

Teraz pytanie czy płyta główna Gigabyte B550 GAMING X V2 oraz zasilacz XPG Pylon 750W 80 Plus Bronze będą wystarczające? Chciałbym do tego dorzucić Gigabyte GeForce 4070. Może dla świętego spokoju kupić ENDORFY Supremo FM5 850W 80 Plus Gold?

Edytowane przez damianwwdw
zament
komentarz
komentarz

@damianwwdw Za ile Ci się udało zgarnąć 7600x?

Krymi
komentarz
komentarz

na xkom jest za 1,1

 

KillaHill
komentarz
komentarz
32 minuty temu, damianwwdw napisał:

Teraz pytanie czy płyta główna Gigabyte B550 GAMING X V2 oraz zasilacz XPG Pylon 750W 80 Plus Bronze będą wystarczające? Chciałbym do tego dorzucić Gigabyte GeForce 4070. Może dla świętego spokoju kupić ENDORFY Supremo FM5 850W 80 Plus Gold?

Tutaj nawet 500W wystarczy. RTX 4070 to pobór energii na poziomie RTX 3060 Ti. 

Krymi
komentarz
komentarz

Opłaca się brać tego ryzena 5 7600x za 1,1k? Docelowo zestaw za 6k do gier i pracy (montaż/grafika)

Krymi
komentarz
komentarz

kod gaming

damianwwdw
komentarz
komentarz (edytowane)

@zament Za 1099 + Star Wars Jedi: Survivor voucher promocyjny za 1 grosz. Swoją drogą promka jest nadal aktualna

 

No i dobra... kupiłem ENDORFY Supremo FM5 850W 80 Plus Gold :)

 

Cytuj

Tutaj nawet 500W wystarczy. RTX 4070 to pobór energii na poziomie RTX 3060 Ti. 

Zasilacz był chyba 40zł droższy od XPG Pylon 750W 80 Plus Bronze więc postanowiłem, że wezmę

Edytowane przez damianwwdw
Krymi
komentarz
komentarz

@damianwwdw a czasami te ramy nie są na ddr4, a procek obsługuje ddr5?

damianwwdw
komentarz
komentarz (edytowane)

@Krymi O matko! Dziękuję za zwrócenie uwagi. Jak się człowiek śpieszy...

Edytowane przez damianwwdw
damianwwdw
komentarz
komentarz

Anulowałem zakup RAMu. No to teraz na spokojnie znależć RAM DDR5 i płytę główną, która to uciągnie

zament
komentarz
komentarz

@Krymi sztos, dzięki. Kupiłem tydzień temu za 1209, więc będzie zwracane :D

damianwwdw
komentarz
komentarz

No dobra, czas to uporządkować.

 

Rzeczy, które zamówiłem:

Procesor AMD Ryzen 5 7600X

 

Zasilacz ENDORFY Supremo FM5 850W 80 Plus Gold

 

Dysk twardy PNY 1TB M.2 PCIe NVMe CS1030

Obudowa ENDORFY Signum 300 Core

 

Do zamówienia:

Płyta główna ASUS PRIME B650-PLUS

RAM Kingston FURY 32GB (2x16GB) 5600MHz CL36 Beast Black EXPO AMD

Chłodzenie procesora ENDORFY Fera 5 120mm

Karta graficzna - tu jeszcze mam dylemat.

 

Cały zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/3m6dzgh6s

Co sądzicie o takim zestawie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.