x-kom hosting

Plik .coza

Amii
utworzono
utworzono

Hej, dzisiaj gdy włączyłam komputer pokazało mi że wszystkie zdjęcia mają końcówkę .coze jak to zmienić na .jpg?

341132042_1014103359578305_1762080443952181199_n.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Wygląda to na infekcję, nie ściągałeś ostatnio czegoś?

Amii
komentarz
komentarz

@Niebieska Tak ściągałam, jest jakiś sposób żeby je przywrócić, prócz kopii zapasowej?

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie ma żadnej innej ponieważ zostały zaszyfrowane. Chyba, że @Bromidum zna jakiś sposób.

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

https://www.nomoreransom.org/pl/index.html - jeśli nie będzie możliwe odszyfrowanie to pozostaje kopia zapasowa.
Na pewno warto usunąć aktywną infekcję wykonując skan antywirusowy - malware mogło także ukraść hasła.
 

RogueKiller Anti Malware 

Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).    

 

Malwarebytes Anti-Malware

Upewnij się, że przed skanowaniem zostało zaznaczone: skanuj w poszukiwaniu rootkitów, skanuj archiwa, użyj sztucznej inteligencji. Opcje te odnajdziesz w ustawieniach → bezpieczeństwo → opcje skanowania.  

Edytowane przez Bromidum
  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.