x-kom hosting

Brak dźwięku w komputerze

orlandoq1829
utworzono
utworzono

Witam wczoraj złożyłem komputer, zainstalowałem sterowniki a po podłączeniu słuchawek komputer "wcale ich nie widzi" 

image.png

image.png

fexxer
komentarz
komentarz

Dźwięk obecnie masz tylko z monitora, reszta to wyjścia cyfrowe, Nie wygląda żebyś miał jakiekolwiek sterowniki od integry.

qustosz
komentarz
komentarz

Pokaż menadżer urządzeń.

orlandoq1829
komentarz
komentarz

@fexxer pobierałem to ze strony producenta płyty głównej Realtek HD Audio Driver


OS: Windows 11 64bit,Windows 10 64bit 

@qustosz image.png.0d565d8528fc55eae0619a696542b61a.png

qustosz
komentarz
komentarz

CPU-Z zakładka mainboard daj zrzut.

orlandoq1829
komentarz
komentarz
qustosz
komentarz
komentarz

Windows 10 x64 czy 11 x64 masz?

Które sterowniki pobrałeś i instalowałeś z tych dwóch na zrzucie moim?

 

image.thumb.png.d0bdff1c46986fe62b209088a6d5e3c4.png

orlandoq1829
komentarz
komentarz (edytowane)

windows 10 64 bit z tego co pamiętam to instalowałem ten 2

 

qustosz
komentarz
komentarz

Sprawdź w BIOS czy nie wyłączyłes zintegrowanej karty dźwiękowej bo tak to wygląda jakby była wyłączona, ponieważ menadżer urzadzeń jej w ogóle nie widzi. Jeżeli w BIOS włączona to nie wiem padła i windows jej nie widzi.

U mnie tak to wygląda w Menadżerze urządzeń z integrą :) 

 

image.png.4b3dfd89fa13ba2b81ee4605ca0a198e.png

orlandoq1829
komentarz
komentarz

Nakierujesz mnie mniej więcej gdzie to w biosie będzie?

 

qustosz
komentarz
komentarz

W Advanced, ale dokłądniej nie wiem bo każdy producent płyty głównej nazywa to po swojemu. Szukaj integrate audio coś takiego. Jeśli nic nie ustawiasz w BIOS pod siebie to zrób default ustawienia co powinno domyślnie to włączyć wtedy tylko trzeba zrobić Save& exit jeszcze.

fexxer
komentarz
komentarz (edytowane)

@qustosz Czemu pytasz o instalowanie sterowników do karty sieciowej? :D

@orlandoq1829 Jeżeli zainstalowałeś kartę sieciową, to masz kartę sieciową :D

image.png

 

Spróbuj tej paczki ze sterownikami. Często przy oficjalnych paczkach na stronach producentów brakuje panelu sterowania.

https://www.station-drivers.com/index.php/en/component/remository/func-startdown/5263/lang,en-gb/

 

Standardowo zintegrowana karta dźwiękowa powinna być włączona w biosie, ale warto to sprawdzić. Powinno to być coś takiego "HD Audio Controller"

 

audio-no-sound-2.jpg

qustosz
komentarz
komentarz
4 godziny temu, fexxer napisał:

 Czemu pytasz o instalowanie sterowników do karty sieciowej? :D

Wypadek przy pracy :D :P 

 

Co mu da sterownik jak Menadżer urzadzeń nie widzi karty dźwiękowej w ogóle jako rozpoznane lub nie rozpoznane urządzenie?

fexxer
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie pisałem "zainstaluj sterowniki i wszystko się naprawi" tylko podrzucam sterownik, który ma to czego czasem nie mają te okrojone oficjalne.

Jeśli karta jest wyłączona to jest logiczne, że nie będzie jej widać, ale jest też opcja, że jest uwalona albo istnieje jakiś konflikt sterowników/urządzeń (co jest mniej prawdopodobne, ale możliwe).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.