x-kom hosting

Jakie kości RAM dobrać żeby było dobrze?

geforc
utworzono
utworzono

Witam, mam obecnie w komputerze pamięć DDR3 2x8gb GSkill TridentX CL9 2133mhz, chcę powiększyć ją do 32gb ale kupno takich samych pamięci graniczy z cudem. Dostępne są jedynie 2x8gb CL10 2400mhz.

 

Moje pytanie, czy duża będzie różnica w takich konfiguracjach:

1. 4x8gb 2133mhz CL9

2. 2x8gb 2133mhz CL9 + 2x8gb 2400mhz CL10

 

Dodam że te 2400mhz są dużo bardziej dostępne i tańsze 

Czy gra warta świeczki?

Nie piszcie że to stare typy pamięci bo to wiem, na ten rok musi starczyć, dopiero w przyszłym będzie całkiem nowa skrzynia oraz tak, potrzebuję 32gb bo gram w taką grę gdzie 16gb powoli robi się mało.

Mogeto
komentarz
komentarz

Wtedy moduły o prędkości 2400 zostaną zredukowane do 2133 i wszystkie będą pracować przy prędkości 2133.

Możesz tak zrobić, ale prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z efektu. Co z tego, że nie zabraknie pamięci RAM, skoro zabraknie wydajności po stronie samego CPU.  Procesory z tamtego okresu są słabsze nawet od i3 10100F, a nikt nie wkłada 32GB RAM pod i3 10100F.

  • Dziękuję 1
geforc
komentarz
komentarz

CPU to 4790K, w tej grze co ja gram daje radę, tylko ten ramu trochę mało

 

A co z CL ? duża różnica między CL9 a CL10 ?

Mogeto
komentarz
komentarz

Nowe moduły wyrównają CL do starych.

  • Dziękuję 1
geforc
komentarz
komentarz

No tak, będą gorsze czyli CL10, będzie duża różnica jakby było CL9 ?

Mogeto
komentarz
komentarz

Praktycznie żadna różnica. Można ustawić aby wszystkie miały CL9.

  • Dziękuję 1
geforc
komentarz
komentarz

Na Asrock Z87 Extreme6 też?

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak. Jeśli płyta sama nie ustawi CL9 dla wszystkich, można samemu ustawić.

  • Dziękuję 1
geforc
komentarz
komentarz

Czyli podsumowując, nie szukać na siłę tych 2133 tylko kupić taniej 2400 i będzie ok też ?

Mogeto
komentarz
komentarz

32GB RAM pod LGA1150 to overkill, za słaba moc CPU by zrobić użytek z takiej pojemności RAM. 

Jak już, to zrób sobie flexa, czyli dołóż jeden moduł 8GB do obecnych 16, będziesz miał 8+8+8 razem 24, co będzie i tak nadto.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.