x-kom hosting

System nie widzi dysku

omudak
utworzono
utworzono

Witam mam problem z dyskami m.2 na płycie z590- p do tych czas miałem 2 dyski samsung 980 500gb każdy dziś dokupiłem dysk kingstone kc3000 podpiąłem go do 3slotu i nic próbowałem zmieniać ustawienia bios, zaktualizowałem do najnowszej wersji i nic przesadziłem dysk kingstone na miejsce drugie samsunga i żaden się nie wyświetla nie wiem dlaczego, myślę że samsunga po przełożeniu z powrotem zacząłby działać. Dlaczego nie dziala nowy dysk? Co zmienić w biosie

 

 

qustosz
komentarz
komentarz

Kingstona w BIOSie widzi w którym kolwiek slocie M.2?

omudak
komentarz
komentarz

@qustosz w 2 napewno nie działa 3 sprawdzę jutro bo dysk c jest schowany za innym radiatorem i wyjęcie go jest lekko problematyczne

qustosz
komentarz
komentarz

Nie działą czyli nie widzi dysku nawet BIOS czy nie działą bo nie wykrywa Windows?

omudak
komentarz
komentarz

@qustosz udało mi się uruchomić kingstona i zrobić partycje w slocie gdzie wczesniej byl dysk samsunga obecnie dziala dysk c samsung i dysk kingstone  ten 3 dtsk samsunga w porcie u samej gory z juz wczesniej utworzona partycja nigdzie sie nie pokazuje

Ten na żółto nie dziala nadal, a czuć że się nagrzewa lekko

Snapchat-341196870.jpg

qustosz
komentarz
komentarz

Jak były same oba Samsungi to wszystko działa?

omudak
komentarz
komentarz

@qustosz tak, tylko samsungi były w tych portach niżej z tego co wyczytałem moze byc to brak zainstalowanego Intel Rapid Storage Technology Driver  ale nie wiem czy instalowac to mając procesor 10gen 

qustosz
komentarz
komentarz
Teraz, omudak napisał:

nie wiem czy instalowac to mając procesor 10gen 

Co to za różnica, może wymaga jakiegoś sterownika dodatkowego od Intela. Zainstaluj i sprawdź.

ThreeG
komentarz
komentarz

Wg instrukcji pierwszy slot od góry działa tylko z 11gen Intela

Screenshot_20230413_065048_Drive.jpg

qustosz
komentarz
komentarz

Widocznie 11 generacja Intela dopiero obsługuje PCI-E 4.0, ale powinien też zadziałać w wersji 3.0.

 

Dla Przykładu widzisz moją sygnaturke. Mam na górze slot M.2 PCI-E 5.0 x4, a drugi na dole 4.0x4. Jak w górny włożyłem Lexar NM710 1TB to działa tylko 4.0x2, a w dolnym na maksa prawidłowo. W instrukcji od płyty głównej nie ma nic wspomniane, że jakaś wersja chipsetu CPU itp więc najprawdopodbniej dysk nie dogaduje się z szyną 5.0x4, ale ogólnie działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.