x-kom hosting

Jakie ramy do tej płyty głównej.

Dragnan
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich,

Potrzebuje Waszej porady odnośnie doboru pamięci ram DDR5 do płyty NZXT N7-Z790.  Procek i7-13700KF.

Wiem, że na stronie producenta jest spis QVL wszystkich kompatybilnych pamięci ale czy to jest tylko ta lista z której można wybierać? Nic innego się nie nadaje?

Dodatkowo na stronie jest napisane "OC Frequency:6000+(O.C.)" więc czy to oznacza, że płyta maksymalnie jest w stanie przyjąć pamięci z 6000mhz? Jest to dziwne bo w spisie QVL są pamięci z 6200 a nawet 6400 mhz.

Jeśli wsadzę do niej Corsair 32GB (2x16GB) 7200MHz CL34 Vengeance to nie będzie to działać?

Dodatkowo zaznaczę, że planuje zbudować komputer który będzie działał przez długie lata, ale również jestem ogromnym świrem na punkcie wyglądu wnętrza dlatego próbuję dopasować te ramy z tych które mi się podobają (Corsairy Vengeance/Dominator).

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

Mogeto
komentarz
komentarz

Producent zamieścił listę tylko tych pamięci co przetestował. Nie jest w stanie przetestować wszystkich na rynku, poza tym ciągle pojawiają się nowe. Pamięci których nie ma na liście również mogą działać.

Jest napisane 6000+, a nie max 6000. Inne płyty Z790 obsługują więcej niż 6000, więc tutaj również nie powinno być problemów.

Tak na marginesie, na Twoim miejscu odpuścił bym LGA1700. Na AM5 masz równie dobre R7 7800X3D, R9 7900X3D, ponadto gniazdo AM5 dostanie jeszcze kilka generacji procesorów, a na LGA1700 nie pojawi się już nic nowego.

Dragnan
komentarz
komentarz

Dziękuję bardzo za odpowiedź, wiele mi to wyjaśniło!

Na pewno będę musiał przetestować w takim razie ramy które sobie zaplanowałem, ale możliwe, że nie zadziałają więc będę zwracał. Metoda prób i błędów.

Dziękuję również za doradzenie z gniazdem LGA1700 - zdaję sobie z tego sprawę. Płytę już mam od jakiegoś czasu, więc tego raczej nie zmienię, ale za to jak już zbuduję to co chcę, to będę to trzymał długie lata, wymieniając jedynie kartę graficzną. 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za doradztwo! 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.