x-kom hosting

iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk - światełko z boku, wada czy norma?

Fearman
utworzono
utworzono

Hej, zakupiłem niedawno monitor iiyama G-Master G2740QSU Black Hawk. Zauważyłem że w prawej dolnej części jest lekki prześwit. Wszystko wydaje się dobrze spasowane, nie widzę żadnych przerw ale mimo to światło się przebija z wnętrza. Czy to normalne w tym modelu czy jakaś wada fabryczna i powinienem reklamować? Jest tak od pierwszego użycia. Nie jest to jakaś strasznie poważna rzecz ale jak mam ciemno w pokoju to mnie chwilami to rozprasza.

20230404_183607.jpg

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

To tzw. Back Light Bleeding i na panelach IPS jest to zwykle nieco bardziej widoczne niż na pozostałych panelach LCD. Jesli bardzo Ci to przeszkadza, to zostaje tylko regulaminowy zwrot i szukanie kolejnej sztuki. Z tego co mi wiadomo producent nie uzna na to gwarancji. 
BLB będzie widoczne zawzse, ale na każdej sztuce w innym stopniu. 
 

Fearman
komentarz
komentarz

Nie chodzi mi o BLB tylko o to co zaznaczyłem. Nie sądzę, że to jest tego przyczyna.

 

1.thumb.jpg.7d030698a026c6775342d75dc5b9b821.jpg

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Teraz już widzę o co chodzi W pierwszej chwili myślałem, że to odbite światło. Taką wadę możesz zgłosić na gwarancję, bo ramka nie powinna tak wyglądać.

qustosz
komentarz
komentarz

Zgłoś to jako Rekojmia bo to wada fabryczna według mnie i zaznacz żądanie wymiana lub zwrot gotóki jesli minęło więcej niż 15 dni od zakupu :) Jak nie minęło 15 dni to oddaj lub wymieńn sam lub inny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.