x-kom hosting

Pomoc w zakupie pamięci ram

krzychu2311ss
utworzono
utworzono

Witam, jakoś miesiąc temu zakupiłem komputer z płytą Gigabyte B760M GAMING X DDR4 i kośćmi ram Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 Beast Black, okazało się ze 16 gb ramu nie jest dla mnie wystarczające i teraz rodzi się pytanie, dokupywać te same kości i zapełniać 4 sloty czy lepiej dokupić 2x16 32gb i osadzic tylko dwa sloty? Płyta z tego co się orientuje obsługuje dual channel bez quada więc jeżeli dokupiłbym kolejne 2x8 to będzie jakiś problem?

  • 1 miesiąc później...

AnyDuck
komentarz
komentarz

W teorii jeśli będą to kości o tych samych parametrach to powinno to działać, ciut słabiej bo dual channel dodaje wydajności, ale raczej w użytkowaniu nie będzie to zauważalne, może trochę fps w grach stracisz ale nie będzie tak że z 60 fps będzie 15. Jednak myślę że ogólnie lepiej jest sprzedać tamte i kupić 32GB

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.