x-kom hosting

Tablet do notatek na studia i użytku prywatnego

kacper0803
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Po kilku latach od zrobienia inżyniera zdecydowałem się zrobić jeszcze zaocznie magistra. Za moich czasów na zajęciach nie pozwalali korzystać z telefonów, laptopów itp. Prowadzących miałem wiekowych i wszystko trzeba było zapisywać ręcznie na papierze i dodatkowo nosić wszystkie papiery na zajęcia. Obecnie dużo się pozmieniało i prowadzący widać, że przez covid i lockdown zrobili duży upgrade odnośnie korzystania ze sprzętów elektronicznych, które ułatwiają im prowadzenie zajęć. Niestety mój skromny zeszyt i długopis nie są w stanie zapewnić minimalnie obecnych wymagań ze względu na to, że w trakcie zajęć prowadzący podsyłają materiały potrzebne do przeprowadzenia ćwiczeń, laborek itp. Dlatego muszę się wyposażyć w tablet, który będę mógł brać na zajęcia, aby robić notatki, uruchamiać materiały oraz wymieniać się informacjami z ludźmi z kierunku.

Miałem okazję spróbować korzystać z tableta od Apple i wszystko było ok ale jednak wolałbym coś z androidem, abym mógł bez problemu w szybki sposób wgrywać i przesyłać sobie różne materiały między telefonem, komputerem, a tabletem.

Tablet będzie również używany do domowego zastosowania jak jakiś YT, HBO, Netflix, itp.

 

Szukam więc urządzenia, na którym mógłbym pisać jak na papierze. Robić notatki (pismo odręczne za pomocą specjalnych pen'ów), które jest przekształcane na wersję drukowaną, łatwe organizowanie notatek. Chciałbym, żeby notatki można łatwo przesłać na inne urządzenia (komputer z Windows, telefon android). Dodatkowo robienie jakiś rysunków i schematów w notatkach (podkreślenia, zaznaczenia itp.). Żona też chce korzystać do czytania e-book i brania udziału w konferencjach (często jest w podróży i laptop nie jest wygodny)

 

Cena nie ma bardzo dużego znaczenia, ale żeby była w granicach rozsądku (ok. 2-2,5k zł) i fajnie jakby to był produkt samsung (mamy telefony tej marki). Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie z tabletami, które spełniłyby moje wymagania?

  • 2 tygodnie później...

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

W tym budżecie tak naprawdę ma sens Samsung S7 Fe. To model, który jest tuż przed flagowcem. W zestawie jest od razu dedykowany stylus. 

Jeśli chodzi o samo urządzenie, to nie ma się do czego przyczepić, wspiera szybkie ładowanie, stylus obsługuje kontrolę nacisku, ekran ma przekątną 12-cali. 

 

Jeśli chodzi o streamingi, to działają one w FHD. 

 

Jedyny minus to brak 45W kostki w zestawie. W pudełku znajdziesz tylko kostkę 15W. 

 

kacper0803
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc ale kupiłem już S6 lite 2022. Byłem w salonie samsunga porównać oba tablety i S7 FE jednak za dużo cali ma i mniej poręczny 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.