x-kom hosting

Gry wyłączają się po kilku minutach.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
Plasterek
utworzono
utworzono

Cześć!

 

Po kilku minutach od włączenia gry (testowane na Red Dead Redemption 2, Kingdom Come, Warhammer 3), gra odmawia posłuszeństwa i wyłącza się (przeważnie bez komuniaktu, kilka razy było okienko "aplikacja przestała działać").

 

Specyfikacja:

Procesor: 12th Gen Intel(R) Core(TM) i9-12900KS   3.40 GHz

Karta graficzna: RTX 4090 (najnowsze sterowniki zainstalowane)

Płyta główna: Intel Z690, wersja BIOS - F7, nie mogę zaktualizować do żadnej wyższej wersji, instaluję z serwera przy użyciu aplikacji, komputer się resetuje, ale wersja zostaje bez zmian

Zasilacz: Gigabyte P1000GM (1000W)

Windows 11 Pro (wszystkie update'y zrobione)

 

Dopiero zacząłem używać ten PC, więc raczej nie zdążyłem nic popsuć.

 

Zrobiłem test OCCT / FurMark. OCCT pokazuje błąd CPU #=ziGhjmwbSLu8oPoaUcg69CWHlxJga - CPU działa bez zarzutu (OCCT nie pokazywał błędów) dopóki GPU nie ma obciążenia. Błąd pojawia się w raporcie kilkadziesiąt razy w ciągu 2 minut.

 

W załączniku temperatury zarejestrowane przy wyłączeniu się gry.

 

Dodatkowo, kilka razy zdarzyło się, że karty w przeglądarce, które odtwarzały obraz / dźwięk się wykrzaczały ("kurza twarz").

1.png

2.png

OCCT.txt

anioł2009
komentarz
komentarz
18 minut temu, Plasterek napisał:

Windows 11 Pro

Ten system ma jeszcze swoje odwały... Próbowałeś na win 10 te gry na tym konfigu  ??

Plasterek
komentarz
komentarz
22 minuty temu, anioł2009 napisał:
41 minut temu, Plasterek napisał:

Windows 11 Pro

Ten system ma jeszcze swoje odwały... Próbowałeś na win 10 te gry na tym konfigu  ??

Nie, nie posiadam 10.

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Wątpię by to była win  11, raczej stawiałbym na ten badziewny zasilacz od gigabyta, a bios to z pendriva, aplikacje mogą ci zbrickować go

  • Dziękuję 1
Plasterek
komentarz
komentarz
3 godziny temu, leelareso napisał:

Wątpię by to była win  11, raczej stawiałbym na ten badziewny zasilacz od gigabyta, a bios to z pendriva, aplikacje mogą ci zbrickować go

Polecasz zainwestować w nowy zasilacz? Jakieś sugestie?

leelareso
komentarz
komentarz

najpierw poleciłbym ci go podmienić i zobaczyć czy się poprawiło, weź od znajomego albo zamów inny i w razie czego oddaj w ciągu 14 dni.

Plasterek
komentarz
komentarz

Po zmianie zasilacza problem zniknął :)

leelareso
komentarz
komentarz

Ciesze się, że mogłem jakkolwiek pomóc =)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.