x-kom hosting

Kamery, monitoring, LC-SZ700

bzad
utworzono
utworzono

Witam, demontowałem stary monitoring z fabryki, mam kilka kamer po demontażu LC-SZ-700, czy jest może ktoś kto zna się na tym jak się to montuje i kalibruje? chciałbym jedną sztukę sobie na wejściu zamontować. Co do tego potrzebuje? nigdy nie miałem styczności z tego typu sprzętem, dział wybrałem taki ze względu że przy demontażu zauważyłem że wszystko było po skrętce :D

Bors
komentarz
komentarz

Witam 

 

A wiec tak potrzebujesz: zasilić ,zresetować do ustawień fabrycznych i zacząć cnfig pod siebie :)

bzad
komentarz
komentarz

@Bors w tym właśnie jest problem że tego nie potrafię zrobić i stąd ten post tutaj, jeśli nie napisałem wystarczająco jasno czego potrzebuje to przepraszam..

Problem jest tego typu że nawet nie wiem jak przegrzebać neta żeby znaleźć jakiś poradnik który przy okazji wyjaśni mi trochę zasadę pracy tej kamery itp..

Bors
komentarz
komentarz

 

Działanie ma jak normalna kamera z tym że twoja jest nie jest kamera IP a jest po kablu koncentrycznym różnica jest taka że w konfiguracji kamery nie adresujesz IP tylko komunikuje się za pomocą kabla koncentrycznego do rejestratora a zasilanie jest puszczone dwoma kabelkami (kabel hybrydowy wpisz w google) 

tak samo zasilanie, w kamerze IP jest po PoE czyli w skrętce jest wykorzystywana para żył które puszczają prąd w twoim przypadku jest dodatkowa para przewodu.

 

 

Do uruchomienia musisz mieć:

1 kabel koncentryczny z dodatkowymi dwoma przewodami na zasilanie (każdy sklep wie o co chodzi)

2 zasilanie to jest taka płytka do której wkręcasz drugi koniec kabla zasilającego chyba że jak jedna kamera to zasilacza możesz użyć pewnie ma 12v 

3  końcówki BNC oraz wtyk zasilający DC które pomogą podłączyć kamery czasem też jest konieczna przejściówka z F na BNC

4. na czymś trzeba nagrywać obraz ta kamera może tylko na rejestrator który jest kompatybilny,  w specyfikacji trzeba sprawdzić

5 dysk na którym będą dane przechowywane z jednej kamery 500Gb powinno wystarczyć

6 ja jak montowałem takie kamery to w miejscu złączenia BNC oraz zasalania dawałem puszkę żeby nie weszła wilgoć ani woda.

 

Jak coś pominąłem śmiało pytaj :)

bzad
komentarz
komentarz

@BorsBardzo fajnie wyjasniles mi caly proces montażu, natomiast mam parę pytań z dodatkowych informacji których w sumie nie umieściłem w temacie myśląc że są zbędne - mój błąd.
Czy jako rejestrator mogę używać zwykły pc?
Podczas demontazu była wpięta skrętka (połączona w dziwny sposób - myślę że to są te dodatkowe dwa kabelki o których wspominasz, była bodajże w 2 pary skręcona) Czy również mogę użyć skrętki? :)

Bors
komentarz
komentarz

Możesz użyć PC, lecz musisz mieć zainstalowane oprogramowanie które będzie widziało kamerę no i oczywiście jak podłączysz kamerę do PC, chodzi mi o to że jak masz kabel sygnałowy koncentryczny będziesz musiał na PCI kupić moduł kupić żeby kamera odbierała sygnał dodatkowo trzeba mieć na uwadze że żeby kamera nagrywała musi być cały czas komputer włączony :)  wiec w sumie nie wiem czy tak się opłaca, gotowy rejestrator sądzę że w okolicy 100zł kupisz.

 

Jeżeli chodzi o ten nieszczęsny prąd :P powiem tak jak masz pewność że zostanie to dobrze zabezpieczone i dobrze dociśnięte to znaczy że nie będzie iskrzyć to spoko, chociaż ja osobiście jestem przeciwny takim "kombinacjom alpejskim" bo w gruncie rzeczy chodzi o dosłownie kabel który kosztuje 1,5-3zł za metr wtyczki około 10zł i puszka żeby tam to złącze całe umieścić to z 5 zł. Dodatkowo ja jeszcze wychodzę z założenia że jak kabel zasilający kładziesz skrętką to i tak sygnału w tym przypadku nie puścisz skrętką (chyba że już ostro idziemy w partyzantkę i tematy typu " ja nie dam rady.?! potrzymaj brow..") wiec musiał byś położyć dwa kable, powiem tak nie wiem dokładnie jak to wyglądało przy demontażu i nie wiem tez jak byś chciał to u siebie zamontować, bo jak masz już jakąś instalacje która już jest położona i nie chcesz ingerować w strukturę montażu nowego to rozumiem można puszczać na skrętce ale bym poszukał naprawdę dobrych przejściówek bo to w sumie żadna filozofia w kablu koncentrycznym przesłać sygnał. Chce tylko tez powiedzieć że ja już kilka tych kamer montowałem przeważnie na działkach i wiem że jak dobrze tam się nie połączy tych wszystkich końcówek to zaczyna się chodzenie i szukanie co tym razem. Dlatego ja polecam zrobić raz i zapomnieć niż oszczędzić 50 czy 100. 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.