x-kom hosting

Brak kontroli nad wiatrakami po resecie BIOS

Huasasyn
utworzono
utworzono

Witam, mam mały kłopot. Resetowałem BIOS. 

 

Po resecie, komputer działa, wszystko sprawnie, ale: nad wiatrakiem CPU mam kontrolę, mogę sterować nim z wysokości BIOSU, lecz pozostałe wiatraki (dwa z przodu i jeden tylni) są poza moją kontrolą. Cały czas chodzą na pełnych obrotach. W BIOS cały czas pokazane jest, że mają 0 RPM.

 

Instalowałem SpeedFan, należało tam wybrać Motherboard, ale z Gigabyte miałem tylko dwie do wyboru, żadna nie była moja. Czy inaczej go się obsługuje?

Instalowałem również FanCtrl, ale cholerny avast mi go blokował nawet jak dodawałem do wyjątków. 

Nie odłączałem żadnych pinów. 

 

proszę o poradę,

pozdrawiam

 

scereej.png.e8b478fb089b62fe6daa94df61ed6de3.png

 

Navier
komentarz
komentarz

Sprawdź w BIOSie czy te wiatraki, które rozkręcają się na max, nie mają w biosie źle ustawionego sposobu regulacji - PWM lub DC. To najczęstszy problem.

Huasasyn
komentarz
komentarz

Próbowałem kombinować z tym, ale nie pamiętam czy przeklikałem wszystko. Spróbuję jeszcze raz 

qustosz
komentarz
komentarz

Potem trzeba zapisać ustawienia w BIOS Save & exit, a nie withoutsave :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.