x-kom hosting

Problem mhz pamięci ram

Matheoo asus
utworzono
utworzono

witam wszystkich przychodzę tu z pewnym problemem kupiłem płytę asus strix z690f do tego i7 13700 k ram corsair dominator 2x16 gb 5600 mhz i teraz mam problem iż

 

Wszystko zlozyłem działa lecz nie do końca problem jest z pamięcią ram jak wczesniej wspomnialem jej parametry 5600 mhz a chodzi tylko na 4000 mhz procek obsługuje normalnie do 5600 mhz dlatego tez takie kupiłem teraz mam pytanie o co może chodzić 

 

Prubowalem zwiększać taktowanie pamięci ram idzie do 4400mhz i koniec dalej komputer nie wstaje prubowalem z profilem x.m.p wyświetlają mi sie xmp1 xmp2 na żadnym z tych komputer dalej niechcę ruszyć ciagle ponownie sie uruchamia niewiem co z tym robić 

 

Jesli mógł by ktos pomuc z góry dziękuje witam bo jestem nowy na grupie i pozdrawiam 

Gawel
komentarz
komentarz

Patrzyłeś czy nie ma aktualizacji BIOS ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.