x-kom hosting

RAM dual channel potrzebna porada

Jasiekjaw
utworzono
utworzono

Witam,

w moim już leciwym sprzęcie posiadam:

płytę główną Gigabyte GA-H110M-S2V 

pamięć RAM 8GB Crucial DDR4 2133MHz UDIMM 1.2V CL 15

 

z tego co zdołałem wyczytać wymieniona wyżej płyta może pracować w trybie dual channel. Posiada tylko dwa sloty na RAM więc dla przyspieszenia jednostki chciałem dokupić kolejną kość 8 GB. W jaki sposób ustawić aby praca odbywała się w tym trybie dual channel? Czy ta dokupowana musi być tej samej firmy? 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Najlepiej jakby była identyczna kość. Kości powinny automatycznie zacząć pracować w trybie dual-channel.

Jasiekjaw
komentarz
komentarz

czy można to jakoś zweryfikować/sprawdzić? Gdzieś przeczytałem że pokazuje wtedy 8GB zamiast 16GB jeśli pracują w trybie dual, prawda to?

Anawa
komentarz
komentarz

To znaczy gdzie pokazuje?

Jasiekjaw
komentarz
komentarz

Przy rozruchu komputera i w systemie podobno

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak jak na zdjęciu, jeśli będzie napisane, że zainstalowane 16GB a dostępne 8GB, to brak dual channel. Musi być pełne 16GB, ewentualnie 15 z hakiem jeśli integra używa.

Dla pewności można pobrać program CPU-Z, w zakładce Memory przy pozycji Channel powinno być 2x64bit lub Dual.

12.png.f7d8b778e6e1813038cd0726542d8d96.png

  • Dobra wypowiedź 1
Jasiekjaw
komentarz
Jasiekjaw
komentarz
komentarz

Witam ponownie

otrzymałem paczkę z pamięcią i przysłali inną kość niż ta w opisie......

Poniżej zdjęcie; na moje amatorskie oko ja mam 2133 a tu jest 2400 i CL 15 a te 17 reszta chyba to samo.....

Czy lepiej im to odesłać czy montować i będzie ok i nie ma co świrować?

 

image.thumb.png.2b9ec5680f350b35b1cd534ddf9e8956.png

Mogeto
komentarz
komentarz

Montować. Co prawda jej prędkość to 2400, ale potrafi również pracować z mniejszą, czyli 2133.  A dla sprzedawcy odpowiedni komentarz, że wysyła inny przedmiot niż kupiłeś.

Jaki masz procesor?

Jasiekjaw
komentarz
komentarz

Procesor I5-6600 3.3MHz

 

A to CL jak jest inne to nie będzie się "gryzło"?

Mogeto
komentarz
komentarz

i5 6600 w połączeniu z chipsetem H110 oferuje prędkość RAM max 2133 czyli ten Crucial 2400 będzie musiał zjechać do 2133. Jak wstawisz, to pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka Memory)

Jasiekjaw
komentarz
komentarz

RAM zainstalowana;

działa i wczytuje 16GB poniżej zdjęcie z programu CPU-Z zakładka memory:

image.png.4da19d923d54c258bff029d9c3a0f89c.png

 

P.S w polu DRAM Frequency jest 1,66k tak ma być? Natomiast w polu uncore frequency jest przeważnie wartość 800MHz i skacze wyżej aż do zakresu ponad 3k (cały czas się zmienia)

Mogeto
komentarz
komentarz

Wszystko wygląda ok

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.