x-kom hosting

Windows używa tylko połowe ramu

Marcin324
utworzono
utworzono

Witam posiadam 2 kości ram po 8gb, w biosie pokazuje się tylko 8gb, a w windowsie zainstalowana 16 (dostępne 8gb). Wydaje mi się ze to problem z systemem poniewaz na innej plycie glownej i z innymi koscmi ale tym samym systemem byl ten sam blad. 

Płyta: p7p55d pro
Procesor : i7 860
Ram: 

Pamięć RAM PNY DIM8GBN12800 3-SB 8GB 1600MHz x2

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Dla mnie prosta kwestia, jaką wartośc komp pokazuje przy bootowaniu?

Jak 8 to coś jest nie tak, pobaw się portami. Ja tak mam w swoim serwerze, taktowanie przy starcie serwera pokazuje mi 24 GB, wsadzone mam 32, kombinowałem, przekładałem i nic to nie daje, windows 19 serwer pokazuje w Aida 32 GB oraz kości, nie wiem czemu uwala mi 8 GB

qustosz
komentarz
komentarz
59 minut temu, Marcin324 napisał:

Witam posiadam 2 kości ram po 8gb, w biosie pokazuje się tylko 8gb, a w windowsie zainstalowana 16 (dostępne 8gb). Wydaje mi się ze to problem z systemem poniewaz na innej plycie glownej i z innymi koscmi ale tym samym systemem byl ten sam blad. 

W BIOS pokazuje 8GB, a w systemie 16GB? To jeszcze takiego czegoś nie widziałem, żeby BIOS pokazywał mniej niż system, skor BIOS w tej kwestii zawsze pokazuje więcej. 

 

Zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji jeśli od zakupu tego nie robiłeś.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.