x-kom hosting

Partycje czy nowy dysk

konradn893
utworzono
utworzono

Witam,

ostatnio kupiłem sobie nowy komputer bez dysków, które przełożyłem z poprzednika. Po jakimś czasie stwierdziłem, że stare dyski są za wolne i pod naporem promocji kupiłem sobie nowego SSD 1TB i zainstalowałem na nim win 10. 

Pytanie moje, dokupić SSD 128-256GB na system a 1 TB mieć na resztę, czy zrobić partycję na jakieś 150GB dla systemu?

 

Całe życie miałem system na osobnym dysku, żeby zwiększyć żywotność obu i w razie awarii dane na pozostałych były bezpieczne.

Dlatego boję się, że jeśli na jednym dysku będzie zarówno pracował system jak i zapisywane będą duże ilości danych to szybciej się zepsuje.

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

tu masz całkowit racje, żywotność dysków ssd jest niepewna, dobrze kombinujesz, kup jakis ssd w paramatrach o których piszesz na system, 128 GB styka w zupełności ew najbliższe mu programy, 2 zostaw na dane

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.