x-kom hosting

[21:9 czy 16:9] zakrzywiony czy nie

ChrustAA
utworzono
utworzono

Dobry

Wypadlem ze swiata komputerow i potrzebuje waszej pomocy.

Mysle nad nowym monitorem ocecie mam 24" zwykly lcd

Rozwazam kupno wiekszego i pytanie czy warto isc w 21:9

Monitor glowni ma sluzyc do Diablo 4 jako jedynej pewnie gry i do smigania po necie.

Na monitorze niepracuje nie ochodzi mnie 5 okien naraz itp

Liczy sie komfort latania po www i grania

 

Procek ryzen 6 5600 karta RTX 3060TI

 

Biurko nie ma znaczenia bo kupuje dosyc glebokie

 

Zalezy mi by nie wydac milionow ale tez by monitor mial w miare dobre parametry tzn nie musi byc mega szybki i super do strzelanek ale nie moze byc z jalowymi kolorami czy szara czernia

Mile widziane konkretne propozycje modeli co warto kupic (stosunek jakosc / cena)

 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

w wyborze monita patrz na rozdzielczość, Hz, odswiezanie plamki, czas reakcji. Stosunek, jakość, jest tego miliony na rynku, zadaj pytanie do X-kom, zapewne naprowadzą Cię na cel w sensownej cenie. Z tego co słyszałem dupne długie monity w wersji curve, olewają celem przejścia na 2 oddzielne płaskie, czemu się tak dzieje musisz pokopać

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

Monitor 21:9 do przeglądania Internetu nie ma większego sensu, bo w pionie nie zobaczysz więcej, ewentualnie będziesz mógł mieć odpalone dwa oddzielne ona przeglądarki. Monitor 21:9 na szerokość to półtora monitora 16:9. 

 

Czy zakrzywienie ma sens? Ma sens przy większych niż 27 cali panelach lub właśnie 21:9. Osobiście "większa immersje" na panelu biorę przez gęste sito, bo tak naprawdę służy to tylko, aby ogarnąć panel wzorkiem bez wodzenia głową po ekranie. 

 

Ja na Twoim miejscu poszedłbym w stronę 27-cali WQHD. Twoja karta w przypadku Diablo 4 powinna go ogarnąć bez większego problemu. 

Jeśli nie tolerujesz słabych czerni, to Samsung Odyssey S27AG520PPX powinien być całkiem w porządku. Jest to IPS, ale z kontrastem mierzonym w okolicach 1200:1. Nie jest to wynik wybitny wynik, ale jak na IPSa to bardzo przyzwoity. Czernie nie będą idealne, ale zauważalnie lepsze niż np. w LG GP850, na którym raczej byś się zawiódł - kontrast koło 850:1. 
Kontrast to w zasadzie jedyna wada tego monitora, bo do reszty absolutnie nie można się przyczepić, bo fabryczna kalibracja oraz podstawa jest w porządku. 

Monitor ma HDR, jednak ja polecam go wyłączyć. HDR i Windows nie zawsze się lubią. Pojawia się sporo bugów, nie mówiąc o tym, że monitor przez większość czasu grzeje pełną jasnością, co nie jest ani przyjemne, ani zdrowe dla naszych oczu. Dlatego najrozsądniej jest ustawić jasność "z palca". 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.