x-kom hosting

Dysk M.2

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: qustosz ,
viqtor_
utworzono
utworzono

Czy po przełożeniu dysku m.2 (WD blue) 1tb z PCIe 4.0 na 3.0 nic się nie stanie?

Kupuje lepszy dysk i chce żeby miał większa przepustowość i żeby był w Pcie 4.0 a obecny starszy w 3.0

 

GigaByte Z590d

Obecny stary dysk WD blue SN570

Nowy dysk Kingstom NV2 2tb 

 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Porty PCIe tak samo jak wersje portów USB są ze sobą kompatybilne, oczywicie nie wsadzisz czegos co jest na PCIE 16x w PCIE 8/4/2x, ale odwrotnie już tak. Odpowiadając na Twój temat, jedyne co stracisz to ew. prędkość przesyłu danych, o ile dysk stary o którym piszesz jest w wersji 4.0

  • Rekomendowana odpowiedź
qustosz
komentarz
komentarz

Dyski M.2 WD Blue obecnie wszystkie są na PCi-E 3.0 i on taki chce wsadzić w 3.0 bo ma wsadzony w PCi-E 4.0. Chyba, że ja nie tak zrozumiałem autora tematu. Kolega wyżej chyba się trochę zamotał :P 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Panie qustosz,ja odpowiedziałem w temacie nadawcy jak ja to widze, ty widzisz inaczej, piszac o zamotaniu

viqtor_
komentarz
komentarz

@qustosz dokładnie o to chodzi że chce wsadzic w 3.0 bo chce sobie zwolnić 4.0 na lepszy dysk i chodziło o to czy wszystkie dane zostaną 

qustosz
komentarz
komentarz

Dane powinny zostać. To tak jak przenosisz dysk HDD czy SSD w SATA i dane nie giną jeśli z dyskiem wszystko OK.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.