x-kom hosting

"Input not supported" w Windows 10 przy włączaniu komputera

Remti
utworzono
utworzono

A więc tak, mam problem taki, że pojawia mi się komunikat "Input not supported" przy włączaniu komputera, ale potem się pokaże pulpit. Nie moge przez to wejść w bios, bo też widzę ten komunikat. Co mam zrobić?

Sławomir
komentarz
komentarz

To że na ekranie nic nie widać, nie oznacza braku możliwości wejścia do biosu.

Po prostu po włączeniu komputera, klikaj na klawiaturze przycisk wejścia do biosu i poczekaj aż na monitorze pojawi się obraz.

Remti
komentarz
komentarz

@Sławomir Gorzej, że nawet po 10 min czekania dalej ten sam komunikat

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Podaj cała specyfikację zestawu, dodatkowo model monitora, jakim kablem puszczasz obraz i czy używasz jakiejś przejsciowki.

Remti
komentarz
komentarz

Procek: Ryzen 5 5600x
Karta graficzna: Rx 6600
Płyta główna: Asus Prime b550m-a
Monitor: Acer Nitro VG240YBMIIX, przjściówka z VGA do displayporta

Mogeto
komentarz
komentarz

Windows ładuje pełną rozdzielczość i dopiero wtedy przejściówka go widzi. Widocznie przed windowsem nie potrafi wychwycić, bo parametry obrazu są inne. Trzeba podłączyć bez przejściówki, albo do telewizora po HDMI, wtedy zobaczysz bios.

Remti
komentarz
komentarz

Popełniłem jeden błąd w wyjaśnieniach, bo właśnie jak daje VGA z przejściówką na HDMI to normalnie działa tylko kolory są dziwne,a korekcja kolorów przez kartę nic nie wskórała, dlatego chciałem samo HDMI dać ale wtedy jest tren problem(displayporta nie obsługuje mój monitor)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.