x-kom hosting

Monitor do RX 6600 XT - 1080 czy 1440?

miksior
utworzono
utworzono

Witam,

 

Zacząłem rozglądać się za nowym monitorem po tym jak zlozylem kompa (R5 5600 + Ryzen RX 6600 XT).

Zastanawiam się czy dla takiej karty warto inwestować w monitor 1440 p? (do tej pory gralem na starym AOC 1080p). Ktos moze ma podobny setup i testowal? jeszcze pytanie laika - majac monitor 1440 p, w jakiejs wymagajacej grze jesli zjade do 1080 p aby podniesc wydajnosc (FPS) bedzie to wygladac naturalnie, w sensie tak jakbym mial po prostu monitor 1080p? Sadze, ze tak ale moze sie myle?

 

Plus kwestia odswiezania, odpalilem na szybko dwie gierki i mam stabilne 60 FPS, rozumiem, ze powinienem celowac w monitor 144 HZ albo conajmniej 75? Oczywiscie z FreeSync? 

Monitor bedzie uzywany głownie do grania, przegladania sieci/ yt - ot zwyczajny domowy uzytek (zagrac godzinke dziennie, obejrzec cos na yt itp).

Matryca chyba IPS - do tej pory taka mialem i wydaje mi sie ze do ogolne uzytku taka jest najlepsza 

Jestescie w stanie cos polecic? Budzet pewnie okolo 1k chociaz jesli warto bedzie dolozyc moge dorzucic w ostatecznosci kilka stowek. Rozmiar pewnie 24 cale, no chyba ze da sie cos sensownego w 27?

 

Pozdrawiam,

Michał

 

 

Blavic
komentarz
komentarz

Z 6600xt i 1440p bedziesz już musiał ciąć detale w wmagajacych tytulach. 1080p do ok 24" jest komfortowe. Do gier najlepiej IPS, poniżej 75Hz bym nie schodził.

 

Jaki masz ten monitor, bo może niepotrzebnie szukasz nowego jak ma być 1080p. I w co grasz?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Do 6600xt FHD będzie lepszym rozwiązaniem. Monitor zawsze wygląda najlepiej jeśli wyświetlasz na nim natywną rozdzielczość. 

Jeśli ma to być coś w miarę uniwersalnego, to szukałbym IPS, ale z kontrastem, który w pomiarach przebija 1000:1, tak aby pozostać przy niskim smużeniu i nienajgorszych czerniach. 

Druga ważna w mojej opinii cecha dobrego monitora to podstawa. Szczególnie jeśli nie planujesz go wieszać na jakimś ramieniu. Regulacja góra-dół to podstawa, pozostałe płaszczyzny nie są takie ważne. 

Tutaj szedłbym w stronę np. Della G2422HS. To dosyć jasny IPS, którego kontrast mierzony kręci się w okolicach 1100:1, ma regulowaną podstawę. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić w tym budżecie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.