x-kom hosting

Połączenie przez Windows VPN

wmbk1
utworzono
utworzono

Witam.

 

Czy jeśli połączę się z firmą z mojego prywatnego komputera, do ich VPN poprzez windowsa, żeby mieć dostęp do materiałów z pracy, to mój komputer jest bezpieczny?

Czy mogą oni wtedy ingerować w mój komputer (zajrzeć do niego, moich plików, internetu itp.) lub jakieś inne niepowołane osoby?

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Komputer jest bezpieczny. Jedyne co, to ruch sieciowy może być monitorowany, czyli np. mogą (ale nie muszą) zobaczyć, na jakie strony wchodzisz.

wmbk1
komentarz
komentarz

Rozumiem ale to tylko podczas połączenia z VPN wtedy mogą widzieć na co aktualnie wchodzę?

Bo jak pobiorę pliki z pracy przez VPN, to mogę się odłączyć i wtedy już nie widzą?

Mokopo
komentarz
komentarz

@wmbk1 Tak, zgadza się. Mogą monitorować ruch sieciowy tylko wtedy, gdy jesteś podłączony do firmowego VPN,

  • Dobra wypowiedź 1
wmbk1
komentarz
komentarz

@Mokopo Czyli jak przypnę raz do komputera VPN tam w windows, to tylko podczas włączonego tego VPN będą monitorować mój ruch, czy jak wyłączę go ale zostanie tam wpięty w windowns, że w każdej chwili mogę go włączyć, żeby coś pobrać z pracy, to też będą widzieć?

 

Muszę za każdym razem go całkowicie usuwać z windowns i łączyć się na nowo, czy wystarczy, że tylko go wyłączę i nie będą widzieć?

Mokopo
komentarz
komentarz

@wmbk1 Wystarczy, że się rozłączysz i nie będą widzieć co robisz. Nie musisz go odinstalowywać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.