x-kom hosting

Następca Edifiera r2600

BeMajestiX
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Jakie kolumny wybrać, jako radykalna zmiane, radykalny przeskok jakościowy? Następcy edifierów r2600, które aktualnie posiadam.

 

cena generalnie bez wytycznych, także Macie pełen wachlarz wyboru, no chyba, że dana gotówka serio sie nie zmieści w moim nawiasie:)

 

do tego mam kartę dźwiękową, XONAR U7 MK II, którą bym chciał zachować. (chyba, że zmiana byłaby koniecznością)

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Blavic
komentarz
komentarz

R2600 to dobre kolumny. Naturalnym następcą jest R2750DB, którego możesz sparować z subem Edifier T5. Lub nieco mocniejsza wersja odświeżona R2850DB z BT 5.0 i aptx.

 

2750/2850 powinny zagrać lepiej tonalnie ze względu na 3 głośnik średniotonowy. 2750 nie jest bardzo basowy więc musisz mieć to na uwadze. Nie wiem jak ta kwesta w 2850. Zależy czego słuchasz i co preferujesz. Jak coś masz alternatywę w postaci dodania T5.

A jak chcesz naprawdę radykalnych zmian to klasyka gatunku: Dedykowany wzmacniacz 2 kanałowy i kolumny np. podłogowe. Jakieś w granicach rozsądku powiedzmy od Klipasha. Ale mówimy tu o większych kwotach.

BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

Generalnie Słucham rapu, hardstyle, muzyki relaksacyjnej. I nieco "electro".

 

jaki wzmacniacz zatem dwukanałowy polecasz i kolumny 2.0 od Klipash? Tylko nie podłogowe. Takie kolumny na lewo i prawo od monitora, pod PC, ala studyjne. Myślę, że warto dopłacić niż pchać się w coś co nie da sporo istotnej różnicy.

 

a co do funduszy to mhhhm, powiedzmy ze wszystkim do 5 tys, chyba, że warto dopłacić jeszcze troche.

 

 

Blavic
komentarz
komentarz

Obawiam się, że to może być temat rzeka. Ogółem jeśli to ma być typowy zestaw na biurko do bliskiego odsłuchu to wolałbym jakiś mniejsze monitory. Nie wiem czy w tak bliskim odsuchu bardzo mocny zestwa to dobry pomysł. Polecam ReduktorSzumu na YT. Tam masz dobory wzmacniaczy i kolumn, omówienie różnych opcji w tym względzie. Także propozycje monitorów studyjnych czy bardziej konsumenckich zestawów stereo.

BeMajestiX
komentarz
komentarz

Ok, dziękuję. Przejrzę dany kanał na YT, aczkolwiek w międzyczasie chętnie posłucham porad innych użytkowników. Jestem "jedynie" koneserem muzyki - na opcji wyboru głośników jestem już kompletnie zielony:)

Blavic
komentarz
komentarz

Zobacz sobie np. STX Electrino M-100 Active. Minus: otwór bass reflex z tyłu. Plus: możliwość podłączenia suba.

 

Zestaw myślę, że o półkę wyżej od Edifiera. Głośniki nadadzą się na biurko pod warunkiem, że je trochę odsuniesz od ściany. Miej świadomość, że mogą nie grać tak donośnie i basowo jak R2600. Ale jakościowo zagrają lepiej. 

 

Osobiście uważam, że R2600 to już trochę duże głośniki do bliższego odsuchu. Nic wielkiego bym nie dawał na biurko. 

qustosz
komentarz
komentarz

Jak duży pokój masz, w któym miało by to grać?

BeMajestiX
komentarz
komentarz

@qustosz

 

około 12 metrów kwadratowych

 

@Blavic

 

edifiery mam 2 głosniki z bass reflexem z przodu, niestety nie ma już praktycznie miejsca, żeby je odsunąć od ściany (przy gabarytach edifiera r2600)

 

--

 

I wychodźmy z założenia, że w zestaw grający inwestuję do około 5 tyś, czyli szukajmy jak najlepszej jakości do tej ceny.

 

 

qustosz
komentarz
komentarz

To ja bym nie szedł w wzmacniacz i satelitki tylko został na satelitkach do komputera bo będzie za głośno tak blisko przy głośnikach i straci to cały bajer :) 

BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@qustosz

 

Ztymże to jest tymczasowa "miejscówka", za jakiś czas zmieniam miejsce zamieszkania, i tam już postaram się dopasować zestaw grający jak najlepiej do otoczenia. I będzie taka możliwość jak najbardziej, bo będzie to dom rodzinny. I tam już jakoś sobię wpasuję jak będzie trzeba - żeby głośniki były bardziej za monitorem. Ale biorę to pod uwagę żeby nie iść w wzmacniacz, Można kupić same lepsze kolumny, aaa o wzmacniaczu się pomyśli jak się kolejne pieniążki odłoży. W sumie to fakt, przystańmy przy samych kolumnach do 5k zł. Wolę po czasie dołożyć na wzmacniacz, a kolumn się już wtedy przecież nie wymieni na lepsze :)

BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

@qustosz

 

Dziękuję za informacje, ztymże chciałbym jak najlepsze kolumny mieszcące się w granicach ceny 5 tyś zł. Same kolumny, wzmacniacz jak pisałem chwilkę temu dokupię później. I bez podłogowych.

qustosz
komentarz
komentarz

Ale kolumny bez wzmacniacza do komputera nie podłączysz. Ja tylko podałem jak ja mam, a nie, że masz takie kupić :P 

 

Czemu nie chcesz podłogowych bo nie bardzo rozumiem?

BeMajestiX
komentarz
komentarz

@qustosz

 

ahhh, ok. no to ze wzmacniaczem do 5k :D W sensie pierwsze wrażenie miałem, że głośniki co podałeś są podłogowe - ale chyba raczej nie. No na biurko po prostu chciałbym owe głośniki :) Ale moje edifiery maja np wbudowany wzmacniacz.

qustosz
komentarz
komentarz

Bo edifiery to głośniki komputerowe, więc mają wzmacniacz. Proste. Takie do wzmacniacza to głośniki w obudowie i potrzebują wzmacniacz.

 

Więc tak. Mojego wzmacniacza już nie ma w sprzedazy, ja w listopadzie 2022 kupiłem jeszcze nókę.

 

Polecę taki Denon:

 

https://www.denon.com/pl-pl/shop/amplifier/pma600ne

 

Takie głośniki:

 

https://www.klipsch.pl/p466,klipsch-r-51m-czarny.html

BeMajestiX
komentarz
komentarz

@qustosz

 

Dziękuję za propozycję, lecz odwróciłbym proporcje. Wzmaciacz jak narazie "od biedy", takie minimum pod dane głośniki, żeby tu i teraz kupić owe głośniki jak najlepsze w tej cenie.

qustosz
komentarz
komentarz

Najlepsze głośniki bez sensownego wzmacniacza nie pokażą swoich możliwości. Kupisz razem i będziesz miał skoro masz kasę. Po co tak kombinować ostro? :P 

BeMajestiX
komentarz
komentarz

@qustosz

Bo dane głośniki chce już mieć na lata, a wzmacniacz zawsze można wymienić. Z takiego założenia wychodzę. Zresztą jest sens ładować do głośników za 600zł wzmacniacz za 2k? No jakieś kolumny już mam, także na logikę, że chcę lepsze od tych swoich (jak najbardziej radykalnie) I to też nie jest tak, że tu i teraz chce najgorszy shit, wzmacniacz do zajefajnych głośników. Minimum mi chodzi w sensie, no takie minimum - żeby wystarczyło. :)

qustosz
komentarz
komentarz

Jeden głośnik za 600 zł, a trzeba kupić dwa więc 1200 zł. Podłogowe są lepsze, ale nie chcesz

 

Nie ma sensu kupować głośnika żadnego jak ma być podłączony do byle czego. Skoro masz kupić głośniki, nie podłogowe, nie masz wzmacniacza i kupić byle jaki to daj sobie spokój i jedź na razie na tych edifierach.

Blavic
komentarz
komentarz

5tyś za głośniki na biurko przy bliskim odsłuchu to zdecydowanie przyrost formy nad treścią. Masz bardzo małe pojęcie o sprzęcie audio. Może masz dobry słuch, ale koneserem raczej nie jesteś. Za kwotę 5/6k można już się pokusić o markowy sprzęt stereo z kolumnami podłogowymi, więc w tej cenie kupno niewielkich monitorów jest conajmniej zbyt ambitne. Fizyki nie oszukasz, wielkość przetworników i kolumn determinuje również jakość i głębie. 

 

Żeby nie było, ekspertem w tej dziedzinie nie jestem bo obracam się w tańszym audio. Ale sama jakość to nie wszystko. Dobór wzmacniacza do kolumn to bardzo istotna sprawa. To gdzie będą stały, w jakiej odległości od Twoich uszu, akustyka pomieszczenia... sa równie ważne.

 

Wątpię, że znajdziesz tu wyjadaczy audio. Jeśli chcesz bardziej konkretnej wiedzy w doborze, spróbuj na forum audiofanatyk, ewentualnie na elektrodzie w konkretnym dziale. Jeśli lubisz dobre jakościowo audio, postaraj się zwiększyć swoją wiedzę. Fajny kanał w tym temacie na yt już Ci podałem. 

BeMajestiX
komentarz
komentarz (edytowane)

Panowie, pisałem, że dane głośniki będą blisko przy biurku w międzyczasie, ponieważ za jakiś czas się przeprowadzam i tam już dostosuję umiejscowienie głośników odpowiednio. A podłogowych głośników po prostu nie lubię - w ramach gustu.

 

Ale dziękuję serdecznie za pomoc, i ukierunkowanie - gdzie jej szukać.

 

a z tym wzmacniaczem to jak pisałem, takie minimum, który nie zaniży potencjału samych głośników. By móc kupić lepsze kolumny. Opcją też jest kupno używanego wzmacniaczu, zobaczymy. Dziękuję za pomoc raz jeszcze.

Blavic
komentarz
komentarz

Jeśli głośników podłogowych nie chcesz, szukaj wzmacniacza stereo z wyjściem na suba. Jak zabraknie Ci dołu nie musisz się ograniczać. Podobny zestwa aktywny wyżej Ci podałem, z aktywnym subem wyjdzie ok. 2000-2500zł. Mierzysz wyżej cenowo to myślę, że warto zestaw złożyć oddzielnie. Wzmacniacz+ kolumny+ sub+ stendy. Wzmacniacze jak i kolumny maja swoją charakterystykę. Opisz dokładnie swoje preferencje muzyczne i jeśli masz już jakiś zamysł umiejscowienia i wielkości pomieszczenia też podaj. 

BeMajestiX
komentarz
komentarz

@Blavic

 

Amm. No to jak pisałem, 12m kwadratowych pokój, kolumny na biurku po bokach monitora, na biurku jest też skrzynia pc, także jest możliwość ją zdjęcia pod biurko, w związku z czym każde kolumny powinienem zmieścić na biurku. Zresztą sugerowane kolumny sobie wymierze i potwierdze czy się zmieszczą. Co do preferencji.. No to słucham jak pisałem: Rap, Hardstyle, muzyka relaksująca, najczęściej. Także najlepiej, żeby brzmienie było uniwersalne, ponieważ hardstyle i muzyka relaksacyjna to dwie skrajności. Co do szczegółów brzmienia, tonacji itd to ciężko powiedzieć bo jestem w tym laikiem.

Blavic
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Blavic napisał:

umiejscowienia i wielkości pomieszczenia też podaj. 

O obecnym już wiem. A jak będzie wyglądało to w przyszłości? Jeśli nie wiesz, wstrzymałbym się z zakupem do przeprowadzki.

BeMajestiX
komentarz
komentarz

Przystosuję tak samo głośniki jak teraz w domu, nie będzie to problemem. Czyli wybrałbym głośniki do bliskiego i średniego odsłuchu co do odległości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.