x-kom hosting

Router modem

Robekkkkk
utworzono
utworzono

Witam, muszę kupić ruter z modem i nie wiem co wybrać, majątku nie zamierzam na niego wydawać ale chcę coś w miarę dobrego.

Obecnie mam Huawei B535.  Ale muszę go oddać. 

Internet mam bez przewodowy do modemu podłoczony po przez SIM kartę i zewnętrzne anteny. W domu działają 2 komputery , telefonu minimum 2 , telewizja internetowa oraz sieć Smart Home ( oświetlenie oraz termostaty, w sumie koło 20 urządzeń typu Smart).

Na tym modemie działa to w miarę ok. Co kupić nowego?

 

qustosz
komentarz
komentarz

Huawei B818 polecam chociażby używany na Allegro.

Robekkkkk
komentarz
komentarz

Sprzęt na pewno dobry, ale do tanich tez nie należy. Cos podobnej jakości ale nieco tańsze.

qustosz
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Robekkkkk napisał:

Sprzęt na pewno dobry, ale do tanich tez nie należy. Cos podobnej jakości ale nieco tańsze.

Według mnie nie ma półśrodka. Zostaje ci kupić taki sam, albo ten co polecam. Ewentualnie z umową od operatora jakiś ZTE bo ich mało w wolnej sprzedaży, nawet uzywki szczególnie w samym LTE, bez 5G.

Robekkkkk
komentarz
komentarz

Cześć znalazłem, cos takiego HUAWEI B618-22d LTE Cat. 11 600/50Mbs dodatkowo ma jeszcze USB .

Nie wiem czym on sie rożni od 818, szczególnie ze ten jest lepszy bo ma USB i cena 420zł

qustosz
komentarz
komentarz

B618 agreguje 3 pasma, B818 agreguje 4 pasma. USB w tych routerach sobie daruj bo nie dość, ze w wersji 2.0, a nie 3.0 to jeszcze działą to jak działa czyli szkoda zdrowia na to. Huawei to daje dla picu, ewentualnie pod drukarkę. Poczytaj o agregacji pasm LTE w sieci co to i jak działą to zobaczysz, ze lepiej mieć agregacje 4 pasm, a routerów z agregacją 4 pasm jak na lekarstwo więc dlatego to tyle kosztuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.