x-kom hosting

Pompa Cooler master 240 wydaje głośne dzwięki.

qwerty10s
utworzono
utworzono

Niedawno kupiłem używane chłodzenie cooler master 240. Po podłączeniu okazało się ze wydaje dzwieki jakby byla zapowietrzona. Radiator jest zamontowany na górze obudowy. Jeżeli położę komputer na bok tak aby karta graficzna wisiała to dzwieki ustają. Z kolei jak poloze go na drugi bok lub postawie w pionie normalniem to jest znowu głosny. W momencie gdy kłade go na lewy bok i nastaje cisza to pompa znajduje się nad radiatorem. Jeżeli pompa jest nad radiatorem to istnieje szansa ze pompa pracuje na pusto czyli po prostu powietrze tam tylko jest. To by prowadziło do duzo wyzszych temperatur. Przetestowałem cpu paroma programami stojąc, leżac i wyszło za kazdym razem tyle samo stopni. 100% zuzycia = 83C lezac i stojac, 50% = 60C lezac i stojac. Montowanie radiatora z przodu obudowy nic nie daje, wstrzasniecie radiatorem daje efekt ale po 2 minutach znowu zaczynas bulgotac. Pytanie moje brzmi tak: Czy może pompa być nad radiatorem skoro temeperatury są takie same niezaleznie od tego czy jest pod czy nad radiatorem. Wszedzie czytam ze pompa koniecznie musi byc ciutke nizej chociaz niz najwyzszy punkt radiatora. Ma ktoś jakiś pomysł o co tutaj chodzi?

336582877_231149822620479_3451155124061478456_n.jpg

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Albo ubytek parametru chłodzacego, warto sprawdzić,  sypiące się łożysko w pompie, jest zamontowane w bloku przy cpu (łożysko ślizgowe)

anioł2009
komentarz
komentarz
2 godziny temu, qwerty10s napisał:

Niedawno kupiłem używane chłodzenie cooler master 240

I to był błąd. Albo potrzebny refill i odpowietrzenie albo siada pompa. Nie ma tam innej filozofii.

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Dokładnie, może to być spowodowane tym, że raz pompa idzie z ciecza, raz bez,stąd takie stuki. Zamiast uzupełniając ciecz, odrazu bym ją wymienił, nalewając dedykowaną ilość, skoro to nie da rady, a wtedy bedzie wiadomo iż układ jest pełny i odpowietrzony, to stuka łożysko.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.