x-kom hosting

Aorus Z390 Pro - problem z uruchomieniem

Dogg
utworzono
utworzono

Dzień dobry.

Opiszę po krótce o co chodzi.

Kupiłem nową płytę Aorus Z390 Pro (podobno leżała w szafie u poprzedniego właściciela, bo zmienił koncepcje na kompa). Przerzuciłem klamoty ze starego kompa. Była tam płyta B365M Aorus Elite. Wszystko działało. Podłączyłem zasilanie, po wciśnięciu włącznika na zasilaczu mignęło logo Aorusa. Następnie kliknąłem włącznik na obudowie komputera i niestety nic się nie dzieje. Jedynie mignęła dioda CPU w rogu płyty i tyle by było. Jakieś pomysły co może być nie tak ? Co sprawdzić ? Specyfikacja komputera poniżej

-I9 9900K

-Chłodzenie CPU be! Quiet Dark Rock 4 Pro

-płyta jak w tytule

-RAM Corsair 32 GB 3000Mhz

-Dysk M2 ADATA 1GB, SSD Samsung 500 GB, SSD Crucial 256GB

-Grafika 1050Ti

-Zasilacz SilentiumPC  Vero M1 600W

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Aby ta płyta obsługiwała ten procek potrzebuje BIOSu F5, może aktualnie na niej jest inna wersja.

Dogg
komentarz
komentarz

Przeszło mi to przez myśl. Szukałem informacji na necie i jedni pisali że chipset w tych płytach powinien obsługiwać ten procesor po wyjęciu z pudełka, ale na kartonie od płyty głównej jest napisane że wspiera  Intele 8 generacji, więc nie wiem komu wierzyć. Czy istnieje możliwość sprawdzenia po nr seryjnym płyty jaki tam jest bios ? Jeżeli nie, to czy jest inna możliwość aktualizacji biosu do wyższej wersji bez wkładania tam procesora 8 generacji ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Niektóre płyty główne mają przycisk FlashBIOS gdzie instalujesz nowszy BIOS przez włożenie pendrive'a z nim, ale ta tego nie ma. Ona fabrycznie ma chyba BIOS F3 dlatego masz problemy https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/z390_aorus_pro#kf

Możesz iść do serwisu i poprosić o aktualizacje BIOSu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.