x-kom hosting

Czy zasilacz marki Azza to dobry wybór ?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Miłosz88
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam i5 12400f na b660 Gigabyte 32gb DDR4 i Asus 3060 Ti mini V2, mój stary zasilacz Corsair 600w ledwo zipie przy tym settingu, przy graniu np w cyberpunk jest gorący i wyje jak silnik samolotu, więc szybko zamówiłem Azza 850w 80gold, skusiła mnie cena jak na pełen modular i 80 gold 470 zł wydawało się korzystne względem np be quiet 850 który kosztował 650 zł, teraz pytanie bo zasilacz jeszcze nie doszedł, nic nie ma na ich temat w necie, czy to no name jakis i odesłać do sklepu i dołożyć do np be quiet albo thermaltake ? Obawiam się że pochopnie zakupilem jakiś badziew 

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Bardzo słaby psu, gold z 2 latami gwarancji to nie przypadek.  Było kupić nawet 650w ale markowe bo 3060ti nie bierze wiele w obciążeniu z 12400f...

Miłosz88
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Ale jest to typowo czarna lista? Że może mi peceta popalić? Ten zasilacz niby ma 3 lata gwarancji. Mam markowe 600W corsaira i tragedia, jest wręcz gorący, dopiero jak ustawię GPU na 75% power w gpu tweak to mniej się nagrzewa i cichszy, to chyba znaczy że za mocno jest obciążony. Bo w sumie jeśli ta Azza to nie jest jakaś bomba zegarowa, i nie będzie pracował z RTX 4090 i jakimiś i9tkami to może wytrzyma? Czy odesłać jednak i dopłacić na jakieś 750W Be quieta ?

 

Zasilacz Linkworld Azza PSAZ-850G 850W

  • Moc zasilacza: 850W
  • Typ zasilacza: ATX
  • Norma zasilacza: 80 PLUS GOLD
  • Okablowanie: Modularne
  • PFC: Aktywne
  • Wentylator: 120 mm
  • Efektywność: 90%
  • Wymiary: 160 x 150 x 86 mm
  • Masa: 2,55 kg
  • Gwarancja producenta: 36 miesięcy

Tu kopia z opisu.

rafalluz
komentarz
komentarz

https://www.hardwareinside.de/azza-psaz-750g-in-der-vorstellung-59332/

 

akurat jakościowo wygląda dobrze. Inna sprawa, czemu taką krótką gwarancję dają? Nie mam pojęcia.

 

Jak już masz, to zostawiłbym. Jak nie, wziąłbym jednak coś bardziej sprawdzonego, jak Seasonic Focus czy Corsair RMx.

  • Dziękuję 1
anioł2009
komentarz
komentarz

@rafalluz to jest superflower ??? Bo opinie sa mieszane...na xkom jest 2 lata gwarancji na ten zasilacz.

Zagraniczne listy daja go jako tier D zasilaczy czyli niepolecane.

 

@Miłosz88 corsair sie grzeje bo moze już nie wyrabia ze starosci, ciezko stwierdzic tak naprawde co jest przyczyna jego grzania... Ja mam starszego corsaira w goldzie i testuje na nim rtxy 3070 i 3080 , zero problemow... Co do tego Azza...hmmm ja osobiście bym wzial cos innego, po prostu szkoda sprzetu w razie czego... W teorii mocowo ten zasilacz spokojnie da rade z 3060ti i 12400f.... Jakosciowo ? Znak zapytania..no i cena jak za ta konstrukcje z mala gwarancja jest przesadzona. Ale to tylko moja opinia... Ufam opinii Kolegi rafalluz

  • Dziękuję 1
Miłosz88
komentarz
komentarz

@rafalluz dzięki za udostępnienie testu. Wychodzi na to że nie jest to jakiś strucel calkowity

@anioł2009troche się go boję, waham się czy oddać czy nie, z testu wynika że nie jest to odpad całkowity tylko w miarę uczciwy zasilacz, trochę coś na poziomie modecoma z serii mc, biorąc pod uwagę że kolejne dwa lata nie planuje upgrade kompa, gram w 1080p więc 3060 Ti 2 lata w tej rozdzielczości da radę, to raczej będzie chodził w niskim obciążeniu, powinien uciągnąć, dylemat

anioł2009
komentarz
komentarz

@Miłosz88 no tak, mocowo da rade...ale 

No właśnie ale

 

 

 

 

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Miłosz88
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 hmmm, tak może się tylko pocieszam, ale patrząc na listę zabezpieczeń

Przed zbyt wysokim prądem (OCP)
Przeciwprzeciążeniowe (OPP)
Przeciwprzepięciowe (OVP)
Przeciwzwarciowe (SCP)
Przed zbyt niskim napięciem (UVP)

nawet jak wyciągnie kopyta to nie zabierze do krainy wiecznych 144 fpsów nic ze sobą. Więc jeśli ma strzelić w przeciągu 3 lat albo będzie restartował kompa albo wyłączał to go zareklamuję po prostu, jak po 3 latach padnie to go na śmietnik wywalę i będę miał nauczkę. Chyba zaryzykuję bo sam jestem zwyczajnie aż ciekawy co to będzie. Tak w gwoli przetestowania tego sprzętu, nawet po roku używania może jakąś reckę bym nabazgrał, sprawdzę go miernikiem jakie napięcia zapodaje na każdej linii, zmierzę decybele przy OCCT. Mnie już nic nie zdziwi - kumplowi 2 lata temu po miesiącu użytkowania zasilacz Gigabyte wybuchł, na szczęście odszedł samotnie, więc zabezpieczenia dały radę, głównie przeważył test udostępniony przez rafalluza, że nie jest to padło z czarnej listy typu jakiś bandit czy coś

Miłosz88
komentarz
komentarz (edytowane)

PS. Zagłębiłem się w temat na Reddicie - i te zasilacze monci Superflower z Tajwanu. Także uspokoiłem się troszkę, marna szansa że wybuchnie i coś spali, może nie jest to jakość brandu Superflower, ale zdecydowanie nie jest to czarna lista i trumna z kablem, bałbym się stawiać na tym jakiś highendowy PC, ale biorąc pod uwagę to co mam...

anioł2009
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Miłosz88 napisał:

PS. Zagłębiłem się w temat na Reddicie - i te zasilacze monci Superflower z Tajwanu.

Skoro to potwierdzone info to luz. Względny... Bo nadal lepiej zainwestowane pieniądze to wspomniany przez Sławomira Toughpower ;) 

  • Dziękuję 1
Miłosz88
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 To co na reddicie ludzie pisali, że wersjaOEM dla tej AZZa to Superflower, ogólnie Linkworld llc miało czarną serię gniotów, oraz tą Azzą celowali w wyższy segment.

Ludzie piszą że akurat Azza to nie jest jakiś cud, ale porządny sprzęt i nie powinien robić problemów, za późno napisałem bo gdybym cofnął czas na pewno bym wziął ten 750 W thermaltake, ale skoro ta Azza to nie jest mina i jakieś puste pudełko z drucikiem, tylko po prostu śrendniawy ale bezpieczny zasilacz to nie będę już odkręcał bo inpost w drodze, potem odsyłać zwroty robić, czekać na kasę zamawiać, wsadzę go w budę jak jest przynajmniej wiem że mi kompa w powietrze nie wysadzi, najwyżej jak będzie problematyczny, zaczną się jakieś restarty, problemy z działaniem kompa to go zwrócę.

 

Jeszcze dziś mały szok przeżyłem bo w kalkulatorze TDP wpisałem wcześniejszy setup jeszcze z GTX 1070 Ti i max TDP wyskoczyło mi 385 W, a po zmianie na 3060 Ti nagle max TDP 638 W, to już wiem dlaczego ten corsair ostatnie poty z siebie wydawał - i tak szacun że dzielnie śmigał nie klęknął ani raz. Przy GTXie wszystko było cichutko. Nie miałem świadomości że RTX 3060 Ti tak potężnie wcina prąd, na szczęście przy undervoltingu do tak 75% power osiąga nadal pełen zegar Boost 1665 i wchodzi na OC nawet 1850mhz, działa stabilnie przy furmarku a 10 stopni mniej na rdzeniu, to i zasilacz mniej po garbie dostaje a i ciszej...

Dawit kamil wojcik
komentarz
komentarz

czesc

uwaznie przeczytałem twoje wypociny. Powiedz mi jedno. Salcesonie jeden. spociłeś sie już?? @anioł2009

Przepraszam za to co napisałem wyżej byłem pod wpływem silnych leków na serce przeszedłem dwie palpitacje serca i udar w zeszłym roku

 

anioł2009
komentarz
komentarz

@Miłosz88 A w życiu tyle nie pobiera. 3060ti ma tdp na poziomie 200-230w, procesor w turbo max 117w. Daje to ok 400W całej platformy podczas grania. Te kalkulatory można sobie rozbić o kant półdupka :E 

Miłosz88
komentarz
komentarz

@anioł2009 Nie wytrzymałem ciśnienia :D kliknąłem zwrot na allegro nie odbiorę z paczkomatu wróci do nadawcy zwrot kasy do wtorku i zamawiam tego thermaltake co kolega podlinkował :D dzięki Panowie za pomoc, jednak nie będę na sobie tego sprawdzał haha

anioł2009
komentarz
komentarz

Hahah a jednak...I słusznie powiem Ci. Bo ten Thermaltake pociągnie i 3070ti / 3080.

Ja na 650w jadę z podkręconym i undervoltowanym 3070 :D 

  • Dobra wypowiedź 1
Miłosz88
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 No jednak :D  uznałem że nie ma co eksperymentować. Ten thermaltake wydaje się idealny, ps już go zamówiłem :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.