x-kom hosting

Karta sieciowa TP Link TL-WN821N wolna prędkość internetu

Dymon007
utworzono
utworzono

Witam,

proszę o pomoc bo już mnie krew zalewa...
Posiadam kartę sieciową model jak w opisie, karta według standardów obsługuje 300 mb (router jest z 5 metrów ode mnie, nie ma drzwi nie ma ścian) internet mam 300 mb, obecna prędkość pobierania wg. speedtest to 32.11 (jak wejdziemy w ustawienia w win to rzekomo szybkość to 130 mb)  wersja sterownika 1030.38.712.2019 data 29.07.2019 - czy jestem w stanie coś zrobić żeby osiągnąć chociaż te 100 mb? Z routerem jest wszystko w porządku bo poprzednio na laptopie spokojnie osiągałem prędkości na 2.4 Ghz powyżej 100 mb na 5 Ghz powyżej 200 ...
Z ciekawości zamówiłem z popularnego sklepu sieciowego adapter tp-link Archer T2U Nano z obsługą 5 Ghz, poinstalowałem sterowniki i prędkości podobne jak na tej (siedzę nad tym już 3h) w przypadku tego Archera instalowałem przeróżne sterowniki z forów i nic to nie dawało... - jutro jadę go zwrócić bo na szczęście mam taką możliwość.

Bors
komentarz
komentarz

Cześć

 

Zanim zaczniesz coś dalej podgrywać bez określonego celu, spróbuj analizatorem pasma sprawdzać co powoduje spadek prędkości (osobiście TP-Gó... ) odradzam ponieważ kupe kasy to kosztuje działa jak chce a przeważnie nie chce a jak już jest jakaś diagnostyka to płotek zielony albo czerwony -_-

Trzeba w twoim przypadku sprawdzić 

1 na jakich kanałach działa sieć i co widzi twój komputer na 2,5 i 5G

2. szerokość kanału konieczna do nadawania

3.Jakość transmisji czyli CCQ

4. Rejon jaki jest wybrany do nadawania sieci

 

Jak to się przeanalizuje wtedy będzie można podjąć kroki :)

 

Powodzenia

Dymon007
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany, nie chciało mi się w to bawić a przypomniało mi się że miałem w gratach wzmacniacz sieci tp link wa 850 re, kupiłem kabel i połączyłem komputer kablem przez wzmacniacz sieci, pobieranie w granicach 100 mb.
Co do tych kart sieciowych na usb szkoda kasy na to, i zwykłe chwyty marketingowe z prędkościami.


Pozdrawiam,

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.