x-kom hosting

Za słaby zasilacz?

Matusz 1056
utworzono
utworzono

Cześć,

Posiadam poniższy zestaw:

Xeon e3-1280v2

Radeon rx570 8gb

Silentum elementum e2 450w.

 

Komputer po włączeniu gry po 5 minutach się wyłącza od razu. Wcześniej miałem GTX 1050ti i problem nie występował. 

Zauważyłem, że jak dam power limit dla karty na 80% to komp działa prawidłowo. Kartę kupiłem używaną na olx. 

Czy objawy to za słaby zasilacz czy raczej padająca grafika?

anioł2009
komentarz
komentarz

Obstawiam zasilacz, to bardzo slaba jednostka w dodatku chinska. Ale zeby sie upewnic trzeba by przetestować na innym zasilaczu, oczywiście markowym, lub przelozyc gpu do innego kompa i tam przetestowac ( drugi komp musi miec lepszy zasilacz niz masz obecnie )

Matusz 1056
komentarz
komentarz

Sprzedawca twierdzi, że karta 100% sprawna, cena nie była super okazyjna, dostałem pełen komplet, karta 2 miesiące po gwarancji, ma 3 lata, jak nowa. 

Jaki zasilacz polecasz? Używany markowy będzie bezpieczny?

anioł2009
komentarz
komentarz
29 minut temu, Matusz 1056 napisał:

Używany markowy będzie bezpieczny?

Jak nie ściorany to tak, ale ja bym kupil nowego seasonica s12III 500w.. mozna go dorwac za 239zl w Proline https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12iii-bronze-500w-s12iii-500-p1391640

 

Jednakze zanim dokonasz zakupu upewnij sie... Niestety jak rdzen w gpu pada to czasem zejscie  power limitem chwilowo "naprawia" karte , dlatego sugerowalem przetestowanie w innym kompie 

Matusz 1056
komentarz
komentarz

Czy objawem padającego GPU mogą być resety? Nie byłoby w ogóle artefaktów?

anioł2009
komentarz
komentarz

@Matusz 1056 Mogą być, artefakty nie muszą wystąpić. Aczkolwiek zawsze głównym podejrzanym i najtańszym w usunięciu problemu jest zasilacz ( bo kosztuje 250zł a nie 1000 np ).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.