x-kom hosting

Słaby bass LOGITECH Z-623 2.1 THX

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
dragoz11
utworzono
utworzono

Witam kupiłem nowe głośniki jak w tytule,podłączyłem do laptopa(ASUS tuff gaming f15) i słabo gra bass. Kiedyś już je miałem i bass grał o 50% mocniejszy

jakiś czas temu kupiłem używane takie głośniki na olx i też słaby bass się okazał. Więc postanowiłem jeszcze raz zakupić (NOWE) głośniki i tak samo grają ja te używane. Nie mam kogo się poradzić,zanieść je spowrotem? czy potrzebny jest jakiś sterownik do karty dzwiękowej pod takie głośniki?? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Te co miały mocniejszy bass podłączałeś też pod tego laptopa?

dragoz11
komentarz
komentarz

@Niebieska Wydaje mi się był to poprzedni laptop lenovo y50-70

Niebieska
komentarz
komentarz

A widzisz, wina nie jest po stronie głośników tylko karty dźwiękowej laptopa. sprawdź jeszcze czy gniazdo jack lapka jest całe, nie zaśniedziałe/zakurzone. Mam w domu dwa laptopy i jest między nimi różnica w głośności dźwięków z gniazda jack mimo, że są tego samego producenta.

dragoz11
komentarz
komentarz

@Niebieska całkiem możliwe. Dobrze jakby ktoś mi znalazł odpowiedni sterownik do tego laptopa. badz powiedział jaką kartę potrzebuję dzwiękową żeby wymienić do tych głośników o mocy 400w,chociaż w tamtym(słabszym laptopie) grały lepiej ale chodziło o sterownik jak zainstalowałem inny to bass(dzwięk) był mocniejszy. może tu tak samo? tylko jaki bo się nie znam na tym. 

gniazdo - jest całe,może i odrobinkę zakurzone,tego laptopa mam od ok 2 lat.. 

 

dobrze jakby ktoś mi pomógł bo nie wiem co mam robić... hmmm :P

dragoz11
komentarz
komentarz (edytowane)

 

@Niebieska Niestety tego modelu nie ma na stronie co w laptopie

Mój model to FA506I 

Blavic
komentarz
komentarz

Najprostszym porównaniem jest podpięcie do innego źródła. Ważne by głośniki stały w tym samym miejscu. Akustyka pomieszczenia ma większe  znacznie niż jakość źródła jeśli chodzi o bas.

  • Dziękuję 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Oprogramowanie do konfiguracji audio jest wgrane ?? ( nie , nie chodzi o sterownik realteka ) 

dragoz11
komentarz
komentarz

@anioł2009 nie ma 

anioł2009
komentarz
komentarz

No to wgraj :) 

dragoz11
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 który? :P

anioł2009
komentarz
komentarz

Screenshot_1.png

  • Dziękuję 1
dragoz11
komentarz
komentarz (edytowane)

nie działa @anioł2009

anioł2009
komentarz
komentarz

@dragoz11 a masz wgle kontrole nad ustawieniami audio jak np korektor , efekty audio itp ??

dragoz11
komentarz
komentarz

@Niebieska u brata na laptopie jest większy bass jest poprostu różnica dzwięku :D więc nie wiem już co mam zrobić żeby na swoim laptopie tak fajnie grało. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Chyba tylko zewnętrzna karta dźwiękowa tu pomoże.

  • Dziękuję 1
dragoz11
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 zaraz to sprawdze bo wydaje mi się że już lepiej gra ale sprawdzę i dam znąc.

@anioł2009 Anioł!! jesteś wielki! Dziękuje bardzo po zainstalowaniu bass jest odrazu lepszy :D 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Mówiłem... Skoro głośniki mają wzmacniacz to nie ma bata żeby bass nie walił :E  Kwestia tylko porzadku na laptopie i odpowiedniego oprogramowania.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.