x-kom hosting

Gainward 8800GS VS 9600GSO

Gość
utworzono
utworzono

Witam.

Mam płytę Asrock 775Dual-VSTA.

Wyczytałem w necie, że gniazdo PCI-E ma predkość tylko x4, chociaż napisane jest x16.

Nie zamierzam narazie wymieniać płyty.

Kupuję ram 2GB, Procek E2200, Zasilacz chieftec 450W.

Teraz mam pytanko, która jest lepsza? 8800GS czy 9600GSO?

I jak to będzie z tym, że moja płyta działa tylko z x4, a grafy są na x16 ?

Pozdrawiam.

Edit:

Chyba wolę 8800GS.

Ale przez to, że prędkość wynosi x4, płyta główna aż tak mocno spowolni moją grafikę?

swirek
komentarz
komentarz

Karta PCIe x16 bedzie dzialac ale nie da z siebie wszystkiego co moglaby na pelnej obsludze PCIe x16

775Dual-VSTA udostępnia złącze PCI Express x16, które w rzeczywistości pracuje z prędkością tylko x4. W złączu możemy zainstalować dowolną kartę graficzną PCI Express, lecz liczyć się musimy z tym, że nie powinna to być konstrukcja z wyższej półki. Przy takim ograniczeniu przepustowości magistrali zakup wydajnej i drogiej karty graficznej pozbawiony będzie sensu. Karta graficzna tak czy siak nie zdoła rozwinąć skrzydeł.

http://pclab.pl/art21863-2.html

która jest lepsza? 8800GS czy 9600GT?
Zdecydowanie 9600GT. na przyklad GeForce 9600GT TwinTech 512MB TT-96GT-512D3E-HDCP za jedyne 385 zl. Montowalem te karte u znajomego, swietna wydajnosc za przyzwoita cene :)
Gość
komentarz
komentarz

Ale będzie to warto zakupić taką kartę? 8800GS, jeżeli nie wykorzystam wszystkiego?? :/

Nie wiem... może zmienie później płytkę..

swirek
komentarz
komentarz

Jak zmienisz kiedys plyte na taka, ktora ma pelna obsluge PCIe x16 to bedziesz mial taka karte juz jak znalazl. Nie oplaca sie inwestowac w 8800GS moim zdaniem.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Lepsza jest 9600GT (chociaż w niektórych grach, przy pewnych ustawieniach 8800GS może ją przewyższać!!). 9600GSO to odświeżony 8800GS, lepszy o kilka fps od poprzednika.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.